Зв’язували ременями: у дитячих закладах на Миколаївщині виявили численні порушення
Джерело: Офіс омбудсмена
Моніторингова група Офісу омбудсмена та представники громадських організацій відвідали дитячі заклади освіти та виявили грубі порушення прав людини.
Як зазначається, в Центрі медичної реабілітації та паліативної допомоги підопічних “зв’язували” ременями, фіксували у стільцях для годування та дитячих візочках, щоб ті не вимагали багато уваги.
“Працівники Центру здійснювали фіксацію дітей на власний розсуд, без будь-якого обґрунтування, а також занесення вказаних відомостей до медичної документації дітей, що може бути розцінене як прояв жорстокого поводження із дитиною за статтею 3 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод”, – зазначив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.
Також в Офісі омбудсмена додали, що догляд за 8 дітьми (п’ятеро з яких немовлята, а троє потребують паліативної допомоги) здійснювали двоє працівників. Водночас, згідно з наданими списками, у день візиту у Філії налічувалося 89 працівників.
Окрім того, у підсобних приміщеннях Центру знайшли алкогольні напої.
Під час візиту на Миколаївщину моніторингова група також відвідала Лисогірську спеціальну школу, на базі якої знаходяться евакуйовані діти з Широколанівської спеціальної школи; Антонівський мистецький ліцей, до якого також евакуйовано дітей з Миколаївського центру соціально-психологічної реабілітації; Вознесенську спеціальну школу Миколаївської обласної ради.
Серед евакуйованих є:
- діти з інвалідністю;
- діти, які опинилися в складних життєвих обставинах;
- сироти і позбавлені батьківського піклування.
Попри те, що заклади забезпечують їхнє проживання, там не організовано належного доступу дітей до освітніх, соціальних, медичних, реабілітаційних та інших послуг.
У цих закладах зафіксували низку порушень, які мають системний характер. Зокрема йдеться про те, що вихованцям не забезпечили право на освіту. Так, в одному з релокованих закладів діти навчаються дистанційно через месенджери, без доступу до обладнаних класів і спортивних приміщень.
Тоді як у Лисогірській спецшколі продовжують ділити дітей на “своїх” та “чужих” (тобто евакуйованих), обмежуючи їм доступ до послуг.
Також в одному з закладів дитині видавали протерміновані психотропні препарати, а в іншому закладі діти захворіли на коросту. Вони 9 днів перебували в ізоляторі без огляду лікаря. Ще одна дитина тривалий час не відвідувала школу через висипи на шкірі. Представники Офісу Омбудсмана викликали “швидку”.
Згідно з повідомленням, діти з Миколаївського центру соціально-психологічної реабілітації дітей приймають душ у спільній ванній кімнаті, яка не замикається на ключ і не має перегородок.
А учні Широколанівської спецшколи 2 роки користувалися туалетом на вулиці. Їм заборонили користуватися вбиральнею в корпусі. Згодом вона таки стала для них доступною, утім там несправна каналізація, сморід і пліснява.
Водночас адміністрація Широколанівської спецшколи зачинила укриття через побоювання, що “діти там палитимуть”. Немає вільного доступу до укриття, що є критичним для регіону, наближеного до зони бойових дій.
Офіс омбудсмена підготував та направив заяву щодо вчинення злочину, передбаченого частиною 2 статті 127 Кримінального кодексу України (катування), до Офісу Генерального прокурора.
Акти реагування спрямовані до Миколаївської обласної військової адміністрації, Міністерства соціальної політики України та інших компетентних органів для усунення порушень прав дитини.
- У Кам’янці-Подільському, що на Хмельниччині, в приватному пансіонаті “Промінь життя” виявили грубі порушення прав людини.
Керівник Офісу президента Андрій Єрмак повідомив, що з тимчасово окупованих територій України вдалося ще дев’ятьох дітей.
Японський OSINT-аналітик AS22 помітив, що російські війська розгортають на Далекому Сході макети систем протиповітряної оборони С-300/400, щоб замінити реальні підрозділи, передислоковані в європейську частину Росії, зберігаючи видимість присутності ППО в найвіддаленіших регіонах.
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Європейський Союз офіційно оголосив про намір виділити майже 1,9 мільярда євро на військову підтримку України.
У Дніпрі суд виніс вирок жінці, яка намагалася продати свого дворічного сина за мільйон гривень.
На Закарпатті правоохоронці затримали двох чоловіків, які прогулювались селом з радянською символікою. Один із затриманих — священник УПЦ МП.