З’явились фото, як виглядає стан аварійного тунелю метро в Києві

Джерело: Київської міської прокуратури
Національна поліція разом із судовими експертами провели огляд ушкодженого тунелю метро між станціями “Деміївська” та “Либідська”.
Експерти виміряли тріщини у тунельних конструкціях та склепіннях. Вони підтвердили необхідність подальшого детального аналізу проєктної, будівельної, виконавчої та іншої документації, а також геодезичних досліджень із лабораторним аналізом води та грунту.

Фото: Київська міська прокуратура
Крім того, сьогодні проведено обшуки за кількома адресами у справі про руйнування тунелю метро на Оболонсько-Теремківській (синій) гілці. Як повідомила пресслужба поліції, компанія “Метробуд” побудувала десятки кілометрів тунелів метрополітену в Києві, зокрема споруджувала основні монолітні та збірні залізобетонні конструкції станцій “Деміївська”, “Голосіївська”, “Васильківська”, “Виставковий центр”, “Іподром” та “Теремки”.
“Слідство має на меті перевірити наявність прорахунків на етапах проєктування, будівництва та експлуатації цієї ділянки підземки. А також встановити відповідальних осіб, внаслідок діяння яких трапилися розгерметизація та затоплення тунелю метрополітену”, – йдеться в повідомленні.
Кримінальне провадження зареєстрували за ч. 2 ст. 367 Кримінального кодексу – службова недбалість.

Фото: Київська міська прокуратура

Фото: Київська міська прокуратура
- У Києві завершилось засідання Державної комісії ТЕБ та НС щодо ситуації із підтопленням декількох станцій метро у столиці.
- Внаслідок затоплення тунелів Київського метрополітену, Подільська окружна прокуратура міста Києва розпочала досудове розслідування за фактом службової недбалості, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст.367 КК України).
- Згідно з рішенням Державної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій закриті станції та вестибюлі синьої гілки метрополітену Києва використовуватимуться як укриття під час повітряної тривоги.
Розвіддані, з якими ознайомилися американські та західні посадовці, свідчать про можливу зміну пріоритетів глави Росії Володимира Путіна у повномасштабній війні проти України. Замість прагнення до повного захоплення України, Кремль може зосередитися на короткострокових цілях — утриманні захоплених територій та зміцненні ослабленої економіки РФ.
Нові котушки на 25 та 30 км для оптоволоконних FPV-дронів української компанії 3DTech пройшли внутрішні випробування та вже серійно виробляються. Виробництво всіх котушок компанії повністю локалізовано в Україні, закуповується лише сировина.
У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22:00 1 травня. Від початку цієї доби відбулося 140 бойових зіткнень.
Міністерство юстиції сформував Реєстр відомостей щодо незаконно депортованих Росією українських дітей. Технічне створення Реєстру вже завершене. Наразі здійснюється формування та подання перших особових справ.
1 травня Міноборони спільно з підприємством “Українська оборонна компанія” підписали Меморандум про взаєморозуміння у сфері державного гарантування якості, що є важливим елементом запровадження в Україні системи гарантування якості за стандартами НАТО.