З’явились фото, як виглядає стан аварійного тунелю метро в Києві

Джерело: Київської міської прокуратури
Національна поліція разом із судовими експертами провели огляд ушкодженого тунелю метро між станціями “Деміївська” та “Либідська”.
Експерти виміряли тріщини у тунельних конструкціях та склепіннях. Вони підтвердили необхідність подальшого детального аналізу проєктної, будівельної, виконавчої та іншої документації, а також геодезичних досліджень із лабораторним аналізом води та грунту.

Фото: Київська міська прокуратура
Крім того, сьогодні проведено обшуки за кількома адресами у справі про руйнування тунелю метро на Оболонсько-Теремківській (синій) гілці. Як повідомила пресслужба поліції, компанія “Метробуд” побудувала десятки кілометрів тунелів метрополітену в Києві, зокрема споруджувала основні монолітні та збірні залізобетонні конструкції станцій “Деміївська”, “Голосіївська”, “Васильківська”, “Виставковий центр”, “Іподром” та “Теремки”.
“Слідство має на меті перевірити наявність прорахунків на етапах проєктування, будівництва та експлуатації цієї ділянки підземки. А також встановити відповідальних осіб, внаслідок діяння яких трапилися розгерметизація та затоплення тунелю метрополітену”, – йдеться в повідомленні.
Кримінальне провадження зареєстрували за ч. 2 ст. 367 Кримінального кодексу – службова недбалість.

Фото: Київська міська прокуратура

Фото: Київська міська прокуратура
- У Києві завершилось засідання Державної комісії ТЕБ та НС щодо ситуації із підтопленням декількох станцій метро у столиці.
- Внаслідок затоплення тунелів Київського метрополітену, Подільська окружна прокуратура міста Києва розпочала досудове розслідування за фактом службової недбалості, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст.367 КК України).
- Згідно з рішенням Державної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій закриті станції та вестибюлі синьої гілки метрополітену Києва використовуватимуться як укриття під час повітряної тривоги.
7 квітня Папа Римський Франциск відправив до України кардинала Конрада Краєвського, аби він доправив чотири карети швидкої допомоги, оснащені всім необхідним для порятунку життів на лінії фронту.
7 квітня Україна ініціювала термінове засідання Ради Безпеки ООН та спеціальне засідання Постійної ради ОБСЄ через російський ракетний удар по Кривому Рогу. Засідання відбудуться 8 квітня.
Президент Дональд Трамп заявив, що “не в захваті” від російських обстрілів України, оскільки США намагаються виступити посередником у врегулюванні війну між двома країнами.
7 квітня президент Володимир Зеленський призначив колишнього генерального прокурора Андрія Костіна послом України у Нідерландах, а також представником при Організації із заборони хімічної зброї. Раніше глава держави наполягав, що посадовець має понести “політичну відповідальність” після викриття з інвалідностями прокурорів.
Вищий антикорупційний суд задовольнив позов Мін’юсту про стягнення в дохід України продукції та сировини, якими володів підсанкційний російський олігарх Олег Дерипаска.