З‘явились супутникові знімки судна РФ, яке, ймовірно, доставило балістичні ракети з Ірану

Джерело: Sky News

Супутникові знімки зафіксували вантажне судно під російським прапором, підозрюване в транспортуванні балістичних ракет з Ірану, яке пришвартувалося в порту Росії тиждень тому.

Українське джерело повідомило Sky News, що судно Port Olya 3 переправило 225 балістичних ракет малої дальності через Каспійське море до Росії.

Джерело також повідомило, що судно прибуло в російський порт 4 вересня.

Супутникові знімки, проаналізовані командою Sky News Data & Forensics, показують судно того дня в порту Olya в районі Астрахані, на півдні Росії, біля Каспійського моря.

Дані відстеження суден показують, що Port Olya 3 був в іранському порту Амірабад всього за шість днів до цього, 29 серпня.

Українське джерело повідомило, що після прибуття до Росії балістичні ракети Fateh-360 були завантажені у великий вантажний поїзд.

Зображення судна в порту, зроблене супутником Maxar, було зроблено о 07:51 UTC (всесвітній координований час) 4 вересня.

Два дні потому інший супутниковий знімок показує, що судно покинуло порт.

Обмежені доступні дані відстеження показують, що Port Olya 3 регулярно курсує між Іраном і Росією. Незрозуміло, куди були вивезені балістичні ракети, коли вони прибули в російський порт.

  • 10 вересня речник ЄС із закордонних справ Пітер Стано заявив, що передача іранських балістичних ракет Росії означає подальшу військову ескалацію і зустрінеться “рішучою відповіддю” з боку Європейського Союзу.
  • Держсекретар США Ентоні Блінкен пригрозив Ірану санкціями за передачу ракет Росії.
  • МЗС України викликало тимчасового повіреного у справах Ісламської Республіки Іран в Україні Шахріяра Амузегара, якому висловили глибоке занепокоєння української сторони у зв’язку із повідомленнями щодо можливого постачання Іраном балістичних ракет Російській Федерації.
  • Іранський депутат Ахмад Бахшаєш Ардестані визнав факт передачі балістичних ракет Росії, попри офіційне заперечення Тегерана.

Радянські традиції одностайного голосування дали збій на засіданні держдуми РФ 21 листопада, де депутати мали затвердити проєкт російського бюджету на найближчі три роки.

Протиракетна база НАТО в Редзіково, Польща, має виключно оборонний характер і спрямована на боротьбу з балістичними ракетами, особливо з боку країн-ізгоїв, заявив речник польського МЗС Павел Вронський, реагуючи на провокаційні заяви Росії.

У Генштабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 листопада. Загалом від початку цієї доби відбулося 174 бойових зіткнення.

Фахівці Інституту масової інформації закликали Верховну Раду повернути прямі трансляції пленарних засідань, перериваючи їх лише під час повітряних тривог. Експерти наголошують, що чинні обмеження непрозорі й підривають громадський контроль за діяльністю парламенту.

Десять співробітників Служби безпеки України та десять військовослужбовців Збройних сил України пройшли тижневе навчання у Національній лабораторії Айдахо, США, де вивчили методи зі збору доказів для криміналістичної експертизи після можливого ядерного удару.