Зимовий наступ Путіна провалився – Bild

Джерело: Bild

Три місяці жорстоких наступів РФ, а успіху не видно. Наступальні зусилля Росії на Донецьку і Харківську області коштують російській армії лише величезних втрат особового складу. Натомість результатів зимовий наступ Путіна не приніс.

Як пояснив військовий оглядач Bild Юліан Репке, за три місяці з початку зимового наступу в Донецькій та Харківській областях російським військовим не вдалося досягти нічого, окрім втрати тисяч своїх солдатів.

За цей час українські військові знищили понад 400 одиниць техніки росіян. Натомість РФ далека від захоплення Куп’янська та Авдіївки, наголошує оглядач.

На північ від Авдіївки, біля села Петрівське українська армія утримує оборону за допомогою дронів-камікадзе та бронетранспортерів Bradley.

Тоді як на північ від Куп’янська, біля села Сіньківка підготовлені мінні поля знищують танкові роти армії РФ.

Також огляд зауважив про стратегічне значення українського плацдарму в Кринках на Херсонщині. Зазначається, що РФ вже пожертвувала 153 системами важкого озброєння (зокрема, 19 танками і 58 БМП), щоб відбити позиції – та усе марно.

Зауважується, що, перш ніж спробувати знову піти у наступ, РФ, очевидно доведеться збирати резерви. За минулий ворожа армія знизила інтенсивність на цих ділянках фронту. Та попри це, питання забезпеченості ЗСУ достатньою кількістю боєприпасів залишається відкритим.

Зауважимо, триває шістсот вісімдесят п’ята доба широкомасштабного вторгнення РФ в Україну. На Авдіївському напрямку, українські захисники відбили 10 атак росіян в районах Новобахмутівки, Авдіївки, Сєверного та ще 11 атак в районах Первомайського та Невельського Донецької області, де ворог, за підтримки авіації, безрезультатно намагався покращити тактичне положення.

Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.

В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.