10 років тому українські війська встановили контроль над Маріуполем

Джерело: Букви

13 червня 2014 року українська армія звільнила Маріуполь Донецької області від російських та проросійських бойовиків.

Фото: ОТУ “Схід”

10 років тому, у 2014 році, Росія розпочала окупацію Криму та почала війну на сході України. 

У травні 2014 року ситуація в Маріуполі різко загострилася, однак українські війська змогли відбити атаку росіян і встановити контроль над містом.

Вперше цей день урочисто відзначили на державному рівні 2016 року. Цій події також присвячено документальний фільм Громадського ТБ Приазов’я “Рік визволення. Маріуполь після ДНР”.

13 червня 2021 року в місті пройшов парад, присвячений 7-літтю звільнення міста, у якому взяли участь підрозділи Нацгвардії, Держприкордонслужби, Збройних сил України та інших силових структур, а також курсанти і ветерани.

Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну Маріуполь став однією з головних цілей російської армії. Місто зазнало жорстоких бомбардувань та облоги з боку російських військ. 

16 травня 2022 року українські захисники Маріуполя, які протягом 85 днів мужньо тримали оборону, отримали наказ на вихід з заводу “Азовсталь”. Зараз місто й досі окуповане російськими загарбниками. 

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.