100 тонн виробів надруковано для оборонців: Друкармія розповіла про результати своєї роботи

Джерело: Букви

Кілограми надрукованого пластику та 800 відправок – такими є щоденні об’єми роботи ДрукАрмії, яка за допомогою 3D-принтерів закриває потреби українських захисників у різноманітних товарах. Головним принципом ДрукАрмії є те, що допомога надається абсолютно безплатно – не лише для українських військових, а й також для тих, хто їм допомагає (зокрема паяючи дрони).

3D-принтера у них нема, і що їм залишається? Іти на ОЛХ і платити баригам по 500 грн за детальку, собівартість якої 5 грн?! Аби не допустити цього, створили розділ, де люди, що роблять дрони для армії, зможуть замовити собі необхідні деталі – розповів Буквам пранкер Євген Вольнов, який є одним зі співзасновників ДрукАрмії.

ДрукАрмія допомагає українським бійцям ще на етапі проходження навчання – наприклад, друкуючи макети гранат, протипіхотних мін та мінометних снарядів. Це все дозволить створити якомога реалістичніші умови під час підготовки українських бійців.

Зокрема, один з таких комплектів був забезпечений тренувальний центр у Польщі.

Ті, хто вже виконує бойові задачі на передовій, можуть скористатися заглушками для дула автомата, задля уникнення потрапляння бруду у нього.

Однією з найпопулярніших позицій є заряджач для АК, який дозволяє значно спростити та полегшити таку рутинну й повсякденну роботу, як споряджання магазинів патронами.

Також ДрукАрмія створила унікальний набір фігурок для тактичного тренування, які вже незабаром будуть доступні для замовлення.

Військові розповідають, що зараз вони роблять це на сигаретних пачках і картоплі. Тому ми змоделювали фігурки, які позначають різні роди військ – аби спростити уявлення про обстановку на полі бою під час планування операцій і не треба було казати “уявіть, що це танк, це мінометний розрахунок, а це – командний пункт”, показуючи на коробки з-під сірників та картоплю – розповів Євген Вольнов.

Окрім цього, у ДрукАрмії є в наявності вироби для тих, хто втратив кінцівки – зокрема накладки для протезів, які захищають від зовнішнього впливу його механіку та надають йому більш естетичний вигляд.

Сканується нога, сканується протез – і робиться накладка, яка є ідентичною нозі. Все більше й більше запитів на друк цих виробів зараз надходить – зазначив Євген Вольнов.

Накладки для протезів

Також бійці, які звільнені зі служби за станом здоров’я, можуть не лише отримати необхідний для себе виріб, а й також зробити свій вклад у допомогу ДрукАрмії.

Військові, що за станом здоров’я не можуть виконувати бойові задачі, стають до наших лав, друкують вироби і таким чином продовжують боротьбу вже у ДрукАрмії – повідомив Євген Вольнов

Попри великі обсяги виробництва та наявність понад 5 000 друкарів, своєї черги чекають кількасот замовлень, а на платформі щодня реєструються щонайменше 100 військових – тому ДрукАрмія приймає у свої лави нових друкарів та донейтерів. Ті, хто бажають, можуть долучитися та отримати усю необхідну інформацію на сайті.

Також ДрукАрмія відкрила свої хаби в Європі, тому ті, хто нині перебуває за межами України, так само можуть долучитися до допомоги.

Більше виробів, створених ДрукАрмією, можна побачити в офіційних акаунтах у Telegram, Instagram, Facebook та Twitter(X).

Литва може зайняти активну позицію у питанні повернення українських чоловіків призовного віку, які виїхали з країни. Як сказав міністр оборони Литви Лаурінас Кащюнас, будь-які заходи будуть розглядатися після оцінки дій Польщі у цій сфері.

Під час евакуаційного рейсу з Покровська Донецької області до Рівненщини у жінки почалися перейми.

У Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки спростували “передбачення” з TikTok щодо того, що війна звершиться 18 травня.

Подружжя агентів ФСБ, яке скоригувало ракети РФ на лікарню в Херсоні, засудили до 15 років ув’язнення.

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив у четвер, 25 квітня, що ризик військових інцидентів на білорусько-українському кордоні – досить високий.