11 фруктів, багатих на магній: які доступні українцям?

Магній — це життєво важливий мінерал, необхідний для роботи нервової системи, регулювання кров’яного тиску та рівня цукру в крові, підтримки здоров’я кісток тощо.
Добова потреба в магнії залежить від віку та статі. Дорослим чоловікам потрібно 400-420 мг магнію на день, а жінкам — 310-400 мг. Недостатнє споживання магнію підвищує ризик серцево-судинних захворювань, тому важливо включати в раціон продукти, багаті на цей мінерал. Одним із джерел магнію є фрукти. Журнал Health навів перелік фруктів, в яких міститься найбільше магнію. Для розуміння об’ємів, надається приблизний об’єм – стакан (250 мл) фруктів.
Ось 11 фруктів із високим вмістом магнію:
- Опунція (Prickly pear) — 127 мг на 1 стакан. Цей екзотичний фрукт родом із Мексики багатий також на вітамін C і клітковину.
- Сушений інжир — 101 мг на стакан. Містить багато клітковини, вітаміну B6 і кальцію.
- Дуріан — 72,9 мг на стакан. Відомий своїм специфічним запахом, багатий на вітамін C, калій та магній.
- Маракуя — 68,4 мг на стакан. Крім магнію, містить значну кількість вітаміну A.
- Джекфрут — 47 мг на стакан. Найбільший їстівний фрукт у світі, багатий на калій.
- Авокадо — 43,5 мг на стакан. Крім магнію, містить здорові жири та багато клітковини.
- Курага — 41,6 мг на стакан. Джерело заліза та калію.
- Банани — 40,6 мг на стакан. Багаті на вітамін B6 та інші корисні мікроелементи.
- Гуава — 36,4 мг на стакан. Містить велику кількість білка та вітаміну C.
- Папая — 34,6 мг на стакан. Джерело фолієвої кислоти, каротиноїдів і вітаміну C.
- Ожина — 28,8 мг на стакан. Багата на антиоксиданти та мінерали.
Що з цього доступно в Україні?
Деякі з цих фруктів (наприклад, опунція, дуріан, маракуя, джекфрут) рідко зустрічаються в українських супермаркетах або продаються за високою ціною. Водночас авокадо, курага, інжир, банани та ожина є доступними для середньостатистичного українця. Вони можуть стати корисним доповненням до раціону для підтримки нормального рівня магнію в організмі.
Крім фруктів, магній також міститься у горіхах, насінні, бобових і зелених овочах, які можна легко знайти на полицях українських магазинів. Зокрема, найбільше його у шпинаті, насінні гарбуза, насінні чіа, чорній квасолі, коричневому рисі, йогурті, мигдалю та кеш’ю.
Попри складні умови, у яких перебуває Україна, можливість збалансованого харчування залишається важливою для підтримки здоров’я населення. Варто обирати доступні продукти, багаті на магній, щоб забезпечити організм необхідними мінералами та зберігати енергію в умовах стресу та фізичних навантажень.
- Дослідження виявили, що біологічний вік дев’яти органів людини може впливати на розвиток таких захворювань як рак, деменція та хвороби серця.
9 травня Велика Британія оголосила про підготовку наймасштабнішого пакета санкцій проти Росії, який торкнеться її тіньового флоту.
Президент Китаю Сі Цзіньпін закликав російського президента Володимира Путіна укласти “справедливу” мирну угоду для припинення російсько-української війни.
Триває 1171-ша доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 963 тисячі осіб.
9 травня відзначають Другий день пам’яті та примирення та День Європи. Християни сьогодні вшановують Миколая Чудотворця.
За даними синоптиків у п’ятницю, 9 травня, майже всю країну накриють опади.