12 січня – 117 річниця з дня народження Сергія Корольова

Джерело: Букви
12 січня виповнюється 117 років від дня народження житомирянина, вченого у галузі ракетобудування та космонавтики Сергія Корольова.
Корольов був вченим, конструктором, головним організатором виробництва ракетно-космічної техніки та ракетної зброї СРСР і основоположником практичної космонавтики.
Він очолив ракетну програму СРСР й за його ініціативою і під його керівництвом було здійснено запуск першого штучного супутника Землі й першого космонавта планети Юрія Гагаріна.
На честь 117 річниці від дня народження Корольова в Національному музеї вченого відкрили виставку під назвою “Корольов у листівках”, на якій представлено частину філателістичної колекції з фондів музею.

Фото: Національний музей космонавтики імені Сергія Павловича Корольова
“Тут можна побачити ілюстровані конверти та поштові листівки із зображенням Сергія Корольова, видані як поштою СРСР, так і Укрпоштою, а також виготовлені і передані музею іноземними та вітчизняними колекціонерами-філателістами. На одному з конвертів – автограф 1977 року, який належить матері Сергія Павловича, Марії Миколаївні Баланіній”, – зазначили в музеї.
Також в Житомирі на майдані Рад у 1971 році встановили пам’ятник Сергію Корольову, а його ім’я присвоєно Житомирському військовому інституту.
На честь Корольова в Україні названо багато вулиць, проспектів та площ.
Колись Ілон Маск назвав Корольова “одним із найкращих”.
- 8 січня 1935 року народився Василь Симоненко, який прийшов до української поезії з невеликого полтавського селища Біївці. Він встиг попрацювати у різних газетах і бути кореспондентом, аж поки у 1962 році не було видано його збірку “Тиша і грім” — єдина, яку опублікували за його життя.
Начальника РТЦК та СП у Харкові та його заступника усунули від виконання службових обов’язків на час проведення розслідування смерті чоловіка на території ТЦК 12 травня.
Правоохоронці затримали 48-річного чоловіка, який розмалював скульптуру Божої Матері у Львові.
Триває 1181-ша доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 974 тисячі осіб.
Криптовалютна біржа Binance у травні 2025 року стала жертвою хакерської атаки.
На українсько-польському кордоні, у пункті пропуску “Шегині”, прикордонники 7-го прикордонного Карпатського загону виявили 50 книг, які, ймовірно, становлять історичну чи культурну цінність.