13 років тюрми отримав колаборант із Куп’янська, який був «патрульним» окупаційної влади
Джерело: Офіс Генерального прокурора
Колаборанту, який співпрацював з ворогом під час окупації Куп’янська та обійняв псевдопосаду “патрульного”, призначено покарання у вигляді 13 років позбавлення волі.
Відомо, що під час окупації місцевий мешканець міста Куп’янськ уклав “трудовий договір” з ворогом і добровільно обійняв посаду “в. о. інспектора дорожньо-патрульної служби групи дорожньо-патрульної служби відділу державної інспекції безпеки дорожнього руху Управління внутрішніх справ Тимчасової цивільної адміністрації Харківської області”.
Він займався перевіркою документів на блокпостах та оформленням дорожньо-транспортних пригод.
Після деокупації міста чоловік виїхав до Харкова, де намагався уникнути кримінальної відповідальності й переховувався у квартирі знайомих.
У квітні 2023 року йому повідомлено про підозру заочно, а 7 липня його затримали правоохоронці в Харкові, після чого його взято під варту.
- Двох осіб, які добровільно співпрацювали з ворогом під час окупації Харківщини, визнали винними у колабораційній діяльності з винесенням їм покарання у вигляді 6 років позбавлення волі.
- У Харкові у держзраді визнали винним чоловіка, який навів російські ракети на головний офіс фірми ХАДО та інші цивільні будівлі. 28 лютого 2022 року він надіслав кураторці у Москві координати Харківської обласної державної адміністрації.
- Зрадника, який вступив на службу до незаконного збройного формування “ДНР” та воював проти українських військових, засудили до 15 років ув’язнення з конфіскацією майна.
- Агента ФСБ, який у перші дні повномасштабного вторгнення РФ “провів” на власному авто із Сумської області до околиць Києва 128 одиниць військової техніки росіян, засудили до 15 років позбавлення волі.
Служба безпеки України спільно з Національною поліцією встановила 497 осіб, котрі вчиняли підпали автомобілів військовослужбовців, обʼєктів “Укрзалізниці”, а також встановлювали саморобні вибухівки, влаштовуючи теракти із посяганням на життя військових і поліціянтів, повідомив перший заступник Голови СБУ Сергій Андрущенко під час спільного брифінгу з начальником Національної поліції Іваном Вигівським.
5 лютого міністр оборони Рустем Умєров повідомив, що обговорив із делегацією Міжурядової агенції оборонного співробітництва Чехії (AMOS) розширення оборонної співпраці.
Суд у США ухвалив рішення, дозволивши судовий розгляд проти російського Сбербанку, визнавши його фінансування бойовиків “ДНР” достатньою підставою для зняття суверенного імунітету. Позов подала сім’я 18-річного американця Куїнна Шансмана, котрий загинув унаслідок збиття літака рейсу MH17 над Донбасом у 2014 році.
У війні проти російських окупантів загинув 30-річний військовий і поет Максим Ємець. Він приєднався до Збройних Сил України ще в 19 років.
Українські десантники разом з іншими підрозділами в Курській області Росії захопили в полон 21 військовослужбовця армії окупантів.