14 березня в Україні відзначають День українського добровольця

Джерело: Букви

Щорічно з 2017 року в Україні 14 березня відзначають День українського добровольця.

Ця дата обрана не випадково – саме 14 березня 2014 року перші 500 бійців-добровольців Самооборони Майдану прибули на полігон Нові Петрівці для формування першого добровольчого батальйону, аби стати на захист України на сході. Згодом з бійців був сформований 1 БОП НГУ ім. Кульчицького.

Тієї ж весни 2014 року – коли росіяни окупували Крим, а підтримувані Кремлем сепаратисти з допомогою військових РФ розпочали війну на Донбасі – сформувалась ще низка добровольчих формувань, як поза державними структурами, так і при облдержадміністраціях, Нацгвардії, поліції.

Відтак, вже упродовж 2014-2015 Україну боронили майже 40 добровольчих батальйонів. Більшість із них згодом трансформувалися у військові частини силових структур.

Офіційно День українського добровольця встановили 17 січня 2017 року постановою Верховної Ради України на вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, посиленню суспільної уваги та турботи до учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціативи громадськості.

Новий сплеск масового добровольчого руху почався наприкінці 2021 – на початку 2022 років, на тлі загрози повномасштабного російського вторгнення. Тоді почали формуватись підрозділи територіальної оборони на основі закону України “Про основи національного спротиву”, який ухвалили 16 липня 2021 року.

У законі вказано, що добровольче формування територіальної громади – це воєнізований підрозділ, сформований на добровільній основі з громадян України, які проживають у межах території відповідної територіальної громади, який призначений для участі у підготовці та виконанні завдань територіальної оборони в межах території відповідної територіальної громади.

У перші тижні після 24 лютого 2022 року – повномасштабного вторгнення РФ в Україну – майже 100 тисяч добровольців вступили до лав Сил територіальної оборони ЗСУ.

До українських добровольців, які самостійно стали на захист України, доєднались й іноземні добровольці.

“Масштабні” санкції, котрі європейські лідери погрожують запровадити проти Росії, якщо Володимир Путін не погодиться на припинення вогню в Україні, постають перед серйозними політичними перешкодами та потребуватимуть підтримки США для досягнення успіху, попередили посадовці та дипломати.

Російська економіка перебуває у гіршому стані, ніж це подає офіційна статистика Кремля, мовиться у звіті Стокгольмського інституту перехідної економіки (SITE), підготовленому для міністрів фінансів ЄС. Хоча Росія заявляє про зростання ВВП на 4,3% у 2024 році, експерти SITE вважають ці цифри недостовірними через ймовірне заниження інфляції та приховані витрати на війну проти України.

“Квартал 95” вичерпав себе. Це вже очевидно не тільки середньостатистичному глядачеві, а, здається, й самому колективу. Інакше як пояснити всі ті скандали, в які вони вляпуються — і з яких не роблять жодних висновків? Та й навіщо, якщо під теплим президентським крильцем їх і далі крутитимуть на “Єдиному телемарафоні”?

Речник Сил оборони Півдня Владислав Волошин повідомив, що на російські окупанти намагаються прорватися в бік адміністративного кордону Донецької, Запорізької і Дніпропетровської областей.

За даними агентства Bloomberg європейські лідери очікують на перемовини між Україною та Росією у Туреччині і, зважаючи на результати, проситимуть США запровадити нові санкції проти РФ.