18-й пакет санкцій ЄС націлений на енергетичний сектор РФ – фон дер Ляєн

Джерело: Урсула фон дер Ляєн/X

10 червня президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн повідомила, що 18 пакет санкцій ЄС буде націлений на енергетичний та банківський сектори РФ.

Єврокомісія презентувала 18-й пакет санкцій проти РФ.

Мета Росії – не мир. Сьогодні ми посилюємо тиск на Росію, запроваджуючи 18-й пакет жорстких санкцій, націлених на енергетичний та банківський сектори Росії, – зазначила фон дер Ляєн.

Вперше в ЄС пропонують транзакційну заборону на “Північний потік-1” та “Північний потік-2”, аби жоден оператор ЄС не мін мати можливості взаємодіяти, прямо або непрямо, з будь-якими транзакціями, котрі стосуються трубопроводів “північних потоків”.

Загалом, до нового пакета входить:

  • заборона використання інфраструктури “Північного потоку” і “Північного потоку 2”;
  • зниження граничної ціни на російську нафту з $60 до $45 за барель;
  • відключення від SWIFT ще 22 банки РФ;
  • 70 нових суден тіньового флоту РФ.

Раніше ми повідомляли, що зниження стелі цін на нафту, імовірно, вимагатиме підтримку з боку США. Міністри фінансів G-7 не змогли досягти згоди щодо зниження ліміту на зустрічі в Канаді цього тижня.

Найважливіше те, що план ЄС запровадити санкції проти трубопроводів “Північний потік” вже мав підтримку Німеччини під час обговорення нових санкцій.

З іншого боку, ЄС прагне розширити свої санкції щодо тіньового флоту російських нафтових танкерів та розглядає подальші обмеження щодо кредиторів та російського фонду прямих іноземних інвестицій, повідомили джерела.

Блок також планував включити до свого наступного пакета санкцій пункти для захисту європейських фірм від арбітражу за двосторонніми інвестиційними договорами, додали джерела.

  • Президент Литви Гітанас Науседа вважає, що 17-й пакет санкцій ЄС проти Росії є недостатнім, а відтак наступні обмеження повинні бути жорсткішими.
  • Глава адміністрації нового канцлера Німеччини Торстен Фрей заявив, що Європа повинна вийти “із зони комфорту” і розглянути можливість запровадження набагато жорсткіших санкцій проти Росії, таких як заборона на постачання газу або урану, а також доступ до заморожених російських державних активів.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 26 липня. Від початку доби на фронті відбулося 122 бойові зіткнення.

Сили оборони України ліквідували російського полковника Лебедєва, який командував штурмовими діями у напрямку Великого Бурлука на Харківщині.

Політик від проросійської ультраправої партії “Альтернатива для Німеччини” (AfD) таємно воював добровольцем у лавах ЗСУ проти Росії. Через це його можуть виключити з партії.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 липня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 153 бойові зіткнення.

Від початку року кількість жертв серед цивільних в Україні через російські обстріли сягнула найвищого рівня за останні три роки.