18 серпня: яке сьогодні свято, іменини, традиції, прикмети
Джерело: Букви
18 серпня відзначають Всесвітній день дослідження раку молочної залози та День протизаплідних таблеток. За церковним календарем сьогодні день пам’яті святого мученика Євсигнія.
Всесвітній день дослідження раку молочної залози: день засновано, щоб наголосити на важливості пошуку ефективних ліків проти раку молочної залози, продемонструвати підтримку людей, які страждають від цієї хвороби. Дата заснована у травні 2021 року фондом докторки Сьюзен Лав. Це провідна дослідницька організація, яка вивчає рак молочної залози в США.
День протизаплідних таблеток: протизаплідні таблетки – це можливість визначити та зрозуміти, наскільки вони є важливими для репродуктивного здоров’я жінки. Вони залишаються життєво важливим інструментом планування сім’ї та жіночого здоров’я.
У різних країнах світу сьогодні відзначають:
- Австралія – День ветеранів В’єтнаму
- Болгарія – День Святого Івана Рильського
- Індонезія – День Конституції
- Північна Македонія – День збройних сил
- Пакистан – День посадки дерев
- Азербайджан, Казахстан – День прикордонника
- Таїланд – Національний день науки
- Гондурас – День Вудвудка
Цього дня у світі:
- 293 до н. е. — засновано найдавніший (із відомих) римський храм на честь богині Венери.
- 1201 — засновано місто Рига (Латвія).
- 1649 — Богдан Хмельницький підписав з королем Речі Посполитої Яном II Казимиром Зборівський мирний договір, за яким Військо Запорізьке на території 3 воєводств (Київського, Брацлавського та Чернігівського) отримувало автономію, а козацький реєстр було встановлено в розмірі 40 тисяч осіб.
- 1743 — Джек Бротон сформулював правила боксу.
- 1786 — засновано Рейк’явік.
- 1826 — шотландський дослідник Александр Гордон Ленг першим із європейців досягнув стародавнього міста Томбукту на березі Нігера.
- 1868 — досліджуючи сонячний спектр, французький астроном П’єр Жансен виявив новий елемент — гелій.
- 1920 — ратифіковано 19-у поправку до конституції США, яка надала право голосувати жінкам.
- 1941 — працівники НКВС підірвали Дніпровську ГЕС, що спричинило смерть близько 100 тисяч мешканців берегової зони та червоноармійців.
- 1941 — НКВС почав депортацію етнічних німців із Кримської АРСР до Казахської РСР.
- 1962 — Рінго Старр вперше виступив як ударник групи “Бітлз”.
- 1992 — засновано Почесну відзнаку Президента України, першу нагороду незалежної України (з 1996 — орден “За заслуги”).
- 2006 — у Києві почався IV Всесвітній форум українців.
Яке сьогодні церковне свято:
18 серпня у церковному календарі — день пам’яті святого мученика Євсигнія. Він народився у середині III століття в Антиохії. Впродовж 60 років служив у військах різних римських імператорів. На початку царювання імператора Костянтина Великого був свідком дивовижного явища на небі, коли явився зоряний хрест. В старості Євстигній покинув військо та вирішив проводити весь свій час в молитвах. Відвідував храми Божі. Дожив до царювання імператора Юліана Відступника, який прагнув відновити язичництво.
Прикмети:
- На поверхню води спливають п’явки – піде дощ
- З-під землі вилізли земляні черв’яки – дощитиме
- Чайки почали купатися у воді – до негоди
- Ввечері чути відлуння далеко – наступного дня буде тепло
Традиції:
- У свято 18 серпня наші предки для омолодження і додавання здоров’я з’їдали невеликий шматок сирої цибулини з нового врожаю. А запивали хлібним квасом. Вважалося, що такий простий ритуал зарядить людину хорошим самопочуттям до кінця року.
Іменини сьогодні святкують:
Вікентій, Євстигній, Юхим, Степан, Дарина, Євдокія, Марія, Нонна, Христина.
- За даними синоптиків у п’ятницю, 18 серпня, майже по всій Україні збережеться суха та спекотна погода.
- Букви також повідомляли про свята, іменини, традиції та прикмети 17 серпня.
14 січня держсекретар США Ентоні Блінкен та міністр закордонних справ Вірменії Арарат Мірзоян підписали регламент про стратегічне партнерство між їхніми країнами.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Глава РФ Володимир Путін та президент Ірану Масуд Пезешкіан 17 січня мають намір підписати у Москві угоду про всеосяжне партнерство, котра регулюватиме двосторонні відносини на найближчі 20 років. Однак, інформують, джерела, документ не включає визнання тимчасово окупованого Росією Криму, а також інших ТОТ.
Агентство з регулювання та розвитку фінансового ринку Казахстану затвердило нові правила для банків другого рівня та філій іноземних банків, ускладнивши умови видачі банківських карток громадянам Російської Федерації.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.