19 квітня: яке сьогодні свято, іменини, традиції, прикмети
Джерело: Букви
19 квітня відзначають День велосипеда, День власників домашніх тварин, День поезії і творчого мислення, День сушки білизни на мотузці та День часнику. Християни сьогодні вшановують преподобного Івана Печерника.
День велосипеда: саме 19 квітня 1943 року швейцарський хімік Альберт Хофманн навмисне прийняв 250 мкг ЛСД і першим відчув на собі повний спектр психотропних властивостей препарату. Після прийняття великої дози (котра у кілька разів перевищувала порогову) вчений відчув, що він стрімко втрачає здатність зв’язно формулювати думки і адекватно оцінювати навколишню дійсність. Хофманн повідомив асистенту, котрий спостерігав за експериментом, що він не у змозі продовжувати роботу, після чого сів на велосипед і поїхав додому. Веломандрівка Альберта Хофманна стала першим у світі “кислотним тріпом”. Згодом вираз “День велосипеда” увійшов у популярну культуру і став загальним.
День власників домашніх тварин: свято започаткували, щоб показати важливість правильного догляду за тваринами та підвищити обізнаність про їхні потреби.
День поезії і творчого мислення: день присвячено силі поезії та творчого мислення, які збагачують наше життя, дають можливість виразити себе та розширюють межі світосприйняття.
День сушки білизни на мотузці: день присвячений поширенню інформації про розвішування одягу для сушіння на мотузці для білизни замість використання сушарки. Сонце – це “природний дезінфікуючий засіб”, тому, якщо ви сушите одяг під сонцем, він пахне чистіше і свіжіше.
День часнику: часник — один із найкорисніших продуктів на планеті. Наразі існує понад 300 його різновидів, і він займає важливе місце в кулінарії та медицині.
У різних країнах світу сьогодні відзначають:
- Бразилія – Індіанський день та День армії
- Велика Британія – День примули
- Польща – День пам’яті жертв Голокосту
- США – День рисових кульок
- Сьєрра-Леоне – День Республіки
Цього дня у світі:
- 1506 — відбувся Лісабонський погром.
- 1713 — імператор Священної Римської Імперії Карл VI Габсбург встановлює своєю т. зв. “Прагматичною санкцією” неподільність володінь Габсбургів та запроваджує право на спадковість по жіночій лінії для дому Габсбургів.
- 1775 — битви при Лексингтоні і Конкорді, початок війни за незалежність США
- 1783 — указом Катерини II Крим приєднаний до Росії.
- 1839 — західноєвропейські держави гарантують у “Лондонському протоколі” незалежність та нейтралітет Бельгії від Нідерландів, до якої також додається валонська частина Люксембургу. Велике герцогство Люксембург номінально залишається частиною німецької федерації держав.
- 1850 — Велика Британія і США підписали договір про спільне будівництво Панамського каналу (пізніше США вирішили будувати канал самотужки).
- 1898 — Конгрес США визнав незалежність Куби і поставив вимогу Іспанії залишити острів.
- 1917 — Всеукраїнський національний конгрес визнав Центральну Раду найвищим органом влади в Україні[2].
- 1920 — вітання “Слава Україні!” було офіційно запроваджене в українській армії.
- 1937 — в Іспанії створений блок правих сил на чолі з генералом Франко.
- 1941 — Сенат США прийняв резолюцію про підтримку ідеї державотворення в Ізраїлю.
- 1943 — початок повстання у Варшавському гетто
- 1943 — Указом Президії Верховної Ради СРСР уведені каторжні роботи для т. зв.”помічників окупантів”.
- 1947 — партія “Індійський національний конгрес” погодилася розділити країну на Індію і Пакистан.
- 1967 — члени групи “Бітлз” підписали контракт, яким вони зобов’язувалися не залишати групу протягом десяти років.
- 1971 — СРСР запустив першу у світі космічну станцію “Салют-1”.
- 1992 — Верховною Радою Вірменії прийнятий Герб Вірменії.
- 1999 — у Берліні відбулось офіційне відкриття Рейхстагу як нового місця засідань парламенту Німеччини.
- 2000 — в Румунії поблизу села Рошія-Монтане відкрите найбільше в Європі родовище золота (до 300 т золота і 1600 т срібла), розробки заблоковано парламентом після масових протестів з екологічних, історико-культурних і туристичних міркувань.
- 2005 — Бенедикт XVI став 265-м Папою Римським.
Яке сьогодні церковне свято:
19 квітня віряни святкують день пам’яті святого преподобного Івана Печерника. Видатний подвижник Києво-Печерської лаври, чернець-аскет XI століття, який належить до числа преподобних отців, що подвизалися у Ближніх печерах святого Антонія. Православна Церква вшановує його пам’ять серед святих Печерського монастиря як приклад цілковитого відречення від світу заради духовного вдосконалення.
Прикмети:
- Тепло – кінець травня буде холодним, а якщо холодно – то теплим.
- Береза вже розпустилася, а вільха тільки почала – літо буде спекотним.
- Похмурий і дощовий день видався – червень буде сонячний і сухий.
Традиції:
- Святого Івана просять захисту від злодіїв, а також про швидкий пошук вкрадених речей.
- Вважається, що сьогодні потрібно обов’язково допомогти безпритульним – тваринам і людям, будь-яка така допомога притягне в дім благополуччя.
Іменини сьогодні святкують:
Антон, Віктор, Георгій, Димитрій, Іван, Семен.
- За даними синоптиків у суботу, 19 квітня, частину країни накриють опади.
- Букви повідомляли про свята, іменини, традиції, прикмети 18 квітня.
Загострення кризи у вугільній галузі Росії продовжує негативно впливати на суміжні сектори економіки. Особливо серйозно постраждали залізничні перевезення, які зіштовхнулися з гострим дефіцитом вантажів.
Очільник Кремля Володимир Путін оголосив так зване “Великоднє перемир’я” і пообіцяв, що російські окупанти тимчасово припинять всі бойові дії.
На кордоні з Молдовою прикордонники викрили ще один випадок фіктивного шлюбу для незаконного виїзду за кордон.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 19 квітня. Станом на цей час загальна кількість бойових зіткнень становить 59.
Американський актор Лієв Шрайбер і фронтмен та засновник гурту Gogol Bordello Євген Гудзь у Нью-Йорку спекли великодні паски з борошна, яке зібрали на розмінованих полях на півночі Харківщини й експортували до США.