21 вересня – Міжнародний день миру

Джерело: Букви

Міжнародний день миру встановлений резолюцією Генеральною Асамблеєю ООН від 30 листопада 1982 року. 

Раніше цей день відзначали в 3-й вівторок вересня, проте пізніше, резолюцією від 7 вересня 2001 року Генеральна Асамблея ухвалила, що починаючи з 2002 року Міжнародний день миру буде щорічно відзначатися 21 вересня.

Асамблея оголосила, що День Миру буде відзначатися як день, коли всі держави й нації мають дотримуватися припинення воєнних дій та відмовлятися від насильства.

У головних установах Організації Об’єднаних Націй ця подія розпочинається щорічно спеціальною церемонією біля Дзвону Миру, який розташований на заході саду, у дворі комплексу перед будівлею Секретаріату. 

Зазвичай вранці Генеральний секретар Організації Об’єднаних Націй виступає з особливим зверненням перед ударом у дзвін і закликає народи всього світу на мить задуматися про значення миру для всіх людей. 

У багатьох містах світу у 2014 році відбулась Хода миру присвячена миру в Україні, як вираз протесту проти військових дій на сході країни. Тоді громадські організації також закликали до проведення маршів 19 та 21 вересня за мир в Україні.

У 2017 році в Україні відбулася всеукраїнська акція під назвою “День миру in UA 2017”, яка пройшла у 32 містах по всій країні.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.