22 листопада в Києві розпочне свою роботу 7 Український Жіночий Конгрес
Джерело: Український Жіночий Конгрес
В середу, 22 листопада, в Києві стартує 7 Український Жіночий Конгрес – унікальна платформа призначена для формування порядку денного країни у сфері гендерної рівності.
Тема поточного Конгресу — “Жіноче лідерство. Час відновлення. Час відбудови.” Він триватиме два дні, 22 і 23 листопада, й на ньому збереться понад 50 спікерів та спікерок.
Олена Кондратюк, віцеспікерка Верховної Ради та співзасновниця УЖК, пояснила, що “загальна мета Конгресу – домогтися, щоб жінки були паритетною з чоловіками складовою відбудови України, щоб вони мали змогу впливати на процеси і рішення без дискримінації і “скляних стель””.
Народна депутатка та ще одна співзасновниця Марія Іонова зазначила, що обговорення відбудуться на шести тематичних платформах, а серед гостей будуть перша леді, члени уряду, народні депутатки, підприємиці, представниці громадянського суспільства і дипломатки.
“Більшість спікерок – сильні жінки, які невпинно працюють на перемогу та розвиток країни в різних сферах. Вони мотивуватимуть жінок не боятися, а проявляти себе в бізнесі, освіті, державному секторі, реабілітації ветеранів і навіть на війні”, – розповіла Іонова.
Світлана Войцеховська, третя співзасновниця, додала, що цього року вперше буде вручено Відзнаку за досягнення у сфері жіночого лідерства.
Онлайн-трансляція Конгресу буде доступна 22 і 23 листопада з 10:00 до 18:00 на вебсайті УЖК www.womenua.today та сторінках у соцмережах.
- Міністерка економіки України Юлія Свириденко повідомила, що до 2030 року в Україні планують скоротити розрив в оплаті праці чоловіків та жінок з 18,6% до 13,6%.
- Кабінет міністрів України схвалив Національну стратегію подолання гендерного розриву в оплаті праці на період до 2030 року та затвердив операційний план заходів з її реалізації на найближчі роки.
Центральне розвідувальне управління (ЦРУ) стало першим великим агентством національної безпеки, яке запропонувало всім своїм співробітникам викуп за умови добровільного звільнення. Це рішення ухвалено в рамках ініціативи президента США Дональда Трампа, спрямованої на скорочення штату федерального уряду.
У ніч на 5 лютого (з вечора 4 лютого) російські окупаційні війська атакували Україну двома ракетами та понад сотнею безпілотників.
Британець, який працював медиком-добровольцем в Україні, наприкінці січня втратив руку та ногу внаслідок російської атаки у Покровську.
Офіційні особи РФ виправдовують рішення Кремля не оголошувати мобілізацію в країні, навіть попри те, що шукати добровольців для участі у війні стало важче.
Президент США Дональд Трамп заявив про “дуже конструктивні” перемовини щодо України наголосивши, що “зробить все”, аби припинити війну.