23 травня – День морської піхоти України

Джерело: Букви

Щорічно 23 травня в Україні вшановують морських піхотинців – військовослужбовців морської піхоти Військово-морських сил Збройних сил України.

Морська піхота — це елітний підрозділ Збройних Сил України.

До 2018 року День морської піхоти відзначали 16 листопада, однак Указом Президента № 145/2018 дату змінили на 23 травня — день, коли у 1918 році гетьман Павло Скоропадський видав указ про формування бригади морської піхоти у складі трьох полків.

Саме у 1918 році з’явилась морська піхота України. Це був період боротьби за незалежність УНР. Сучасне ж професійне формування морських піхотинців стало невіддільною частиною Військово-Морських Сил Збройних Сил України після здобуття незалежності у 1991 році.

До 2014 року в Україні діяли лише дві батальйонні групи, одна з яких базувалась у Криму (Феодосія). Після окупації півострова росіянами багато морпіхів зберегли вірність присязі й вийшли на материкову Україну — саме з них почалося формування нового обличчя морської піхоти України.

У тому ж 2014 році морські піхотинці відіграли важливу роль у захисті Севастополя та інших українських міст Криму від російської агресії.

А після повномасштабного російського вторгнення 24 лютого 2022 року, морська піхота відіграє ключову роль у захисті незалежності України. Зокрема піхотинці обороняли Маріуполь, Вугледар, Бахмут, взяли участь у звільненні Херсона, і, як відомо, відзначились обороною острова Зміїний.

Привітав морських піхотинців зі святом Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський.

Він наголосив, що морська піхота України – це – тисяча років традиції, що почалася з князівських походів Чорним морем, продовжилася звитягами козаччини та чином морської піхоти Української держави й УНР.

“Сьогодні морська піхота Військово-Морських Сил Збройних Сил України – знову серед кращих. Тримає важкі ділянки лінії бойового зіткнення на узбережжях, у степах, містах і селах. Воює майстерно, б’є ворога ефективно. Морська піхота України була, є і буде. Бо Україні потрібне море. Бо нам є що боронити. І є що повертати”.

У провінції Ганьсу, Китай, заарештували шестеро осіб, зокрема інвестора, директорку та кухарів дитячого садка, після умисного додавання токсичних свинцевих барвників у їжу, внаслідок чого отруїлися 247 дітей.

21 липня Служба безпеки України почала перевірку у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі. Йдеться про дотримання закону про державну таємницю – зокрема, статті 37 відповідного закону. У СБУ наголошують: діють у межах законодавства.

Шевченківський райсуд міста Києва заарештував на 60 днів без права на заставу працівника прокуратури Андрія Молочного, який напередодні в стані алкогольного сп’яніння скоїв смертельну ДТП у столиці.

Центральна рада з сертифікації фільмів Індії (CBFC) видалила дві сцени з поцілунком зі стрічки режисера Джеймса Ґанна “Супермен”, назвавши їх “надто чуттєвими” для отримання рейтингу UA (13+).

Президент США Дональд Трамп закликав клуб Національної футбольної ліги (НФЛ) “Вашингтон” повернути історичну назву “Редскінз”.