28 країн, включно з Україною, вперше підписали міжнародну «Декларацію Блетчлі» зі ШІ
Джерело: пресслужба уряду Великої Британії
Вперше 28 країн, скликаних Великою Британією, включаючи Україну, США та ЄС, підписали декларацію щодо можливостей, ризиків і необхідності міжнародних дій щодо прикордонного штучного інтелекту (ШІ).
Підписаний документ отримав назву “Декларації Блетчлі“, за назвою садиби Блетчлі-парк поблизу Лондона, де проходить нинішній саміт і де під час Другої світової війни в головному шифрувальному підрозділі Великої Британії було зламано код німецької машини “Енігма“.
У “Декларації Блетчлі” про безпеку штучного інтелекту 28 країн світу погоджуються з нагальною потребою розуміти потенційні ризики та колективно керувати ними за допомогою нових спільних глобальних зусиль із забезпечення ШІ.
У декларації зазначено, що існує “потенціал для серйозної, навіть катастрофічної, шкоди, навмисної чи ненавмисної, що випливає з найважливіших можливостей цих моделей ШІ”.
У декларації також зазначено, що ризики “найкраще усуваються шляхом міжнародної співпраці”.
У рамках узгодження подальшого процесу міжнародної співпраці щодо безпеки ШІ на кордоні Республіки Корея погодилася спільно провести віртуальний саміт з ШІ протягом наступних 6 місяців. Відтак Франція прийматиме наступний особистий саміт через рік.
“Це визначне досягнення, яке свідчить про те, що найбільші світові держави в галузі штучного інтелекту погоджуються з нагальністю розуміння ризиків штучного інтелекту, допомагаючи забезпечити довгострокове майбутнє наших дітей і онуків”, – сказав прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак.
- Україна розробила власну дорожню карту з регулювання штучного інтелекту, яка допоможе українцям навчитися захищати себе від ризиків ШІ.
- Високопоставлений посадовець Міністерства оборони США Крейг Мартелл, який займається питаннями штучного інтелекту, заявив, що відомство хоче дізнатися більше про інструменти ШІ, перш ніж воно погодиться взяти на себе зобов’язання використовувати цю технологію.
- Центральне розвідувальне управління США анонсувало запуск функції, подібної до ChatGPT, яка використовуватиме штучний інтелект для надання аналітикам кращого доступу до відкритих джерел інформації.
- Американська корпорація конгломерату соціальних мереж Meta представила функції штучного інтелекту у своїх програмах, які нададуть 3 мільярдам користувачів компанії можливості, подібні до ChatGPT OpenAI.
Працівники ДБР завершили розслідування стосовно командира однієї з військових частин Дніпропетровської області, котрий державним коштом організував закупівлю для підлеглих партії неякісного одягу на майже 140 млн гривень.
Куріння на відкритому повітрі та в громадських місцях у столиці Італії, Мілані, відтепер заборонено.
У Південній Кореї не вдалося виконати ордер на затримання президента Юн Сук Йоля через протести його прихильників.
Останніми роками все більше дітей стикаються із проблемою утворення каменів у нирках, що традиційно вважалося захворюванням дорослих. Лікарі вважають, що причиною цього можуть бути харчові звички, генетика та недостатнє споживання води.
Благодійний фонд Петра Порошенка нагадав, що рік тому росіяни знищили Музей генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича у Львові, а за цей час відбудова історичної памʼятки так і не розпочалась, попри те, що Фонд запропонував фінансову допомогу для відновлення зруйнованої будівлі.