28 січня відзначають День затвердження Державного прапора

Джерело: Букви

28 січня 1992 року Верховна Рада України ухвалила постанову “Про Державний прапор України”, затвердивши синьо-жовтий стяг як символ держави. Це рішення стало ключовим етапом в становленні національних атрибутів України.

Рішення про прийняття синьо-жовтого прапора було прийняте під час напружених дебатів народних депутатів та під тиском громадськості, враховуючи необхідність визначення національних символів у зв’язку з формуванням державних відносин.

Конституцією України подальше підтвердження знайшло у 20-й статті, де чітко визначено, що Державний Прапор України складається з двох горизонтальних смуг рівної ширини — синьої та жовтої.

До сьогоднішнього часу синьо-жовтий прапор є важливим елементом національної ідентичності та є символом боротьби за свободу та незалежність. Точні визначення причин вибору кольорів залишаються неофіційними, однак популярні тлумачення асоціюють синій з чистим небом, а жовтий – золотими полями. Кольори також мають глибокі історичні корені, використовуючись на гербах руських (давньоукраїнських) земель та стягах запорозьких козаків.

Після подій 1905 року синьо-жовтий прапор став використовуватися в центральних та східних частинах України. У період визвольної боротьби, з 1917 по 1950 рік, він став символом Української Народної Республіки, Карпатської України та Української держави 1941 року.

Національне свято День Державного Прапора України встановлено 23 серпня 2004 року Указом Президента України.

Оксфордський університет на церемонії Encaenia вручив почесні докторські ступені за визначні досягнення у своїх професійних сферах вісьмом науковцям. Серед них зокрема історики Сергій Плохій і Тімоті Снайдер.

На Черкащині керівника структурного підрозділу одного з підприємств підозрюють у незаконному видобутку вторинних каолінів. Протиправна діяльність завдала державі понад 190 мільйонів гривень збитків.

30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа  Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.

Міністерство закордонних справ Ірану викликало тимчасового повіреного у справах України в Тегерані у зв’язку з висловлюваннями окремих українських посадовців щодо дій США та Ізраїлю проти Ісламської Республіки.

Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.