29 серпня відзначають День пам’яті захисників України

Джерело: Букви
Щорічно 29 серпня українці відзначають День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. У цей день вшановують військовослужбовців і учасників добровольчих формувань, які загинули у боротьбі за незалежність України.
Цей день затвердив Президент України Володимир Зеленський указом від 24 серпня 2019 року.
Дата 29 серпня обрана не випадково, адже саме цього дня, 2014 року, Україна зазнала найбільших втрат серед захисників від початку війни на Донбасі, які були вбиті під час виходу з оточення в Іловайську.
Українські воїни – більшість з яких добровольці – 18 серпня увійшли в Іловайськ у боротьбі з проросійськими бойовиками. Вони зуміли взяти під контроль частину міста, проте на допомогу сепаратистам відправили регулярні війська РФ і через кілька днів українські воїни опинились в оточенні ворога.
У ніч на 29 серпня президент РФ Володимир Путін закликав “ополченців” випустити захисників з України з оточення, утворивши так званий “зелений коридор”. Вже вранці того ж дня воїни колонами рушили з міста за попередньо узгодженими з ворогом маршрутами.
Спершу українські колони безперешкодно рухалися повз російські укріплені позиції, проте через деякий час російські війська відкрили вогонь, розстрілявши колони на марші.
Бої під Іловайськом стали першою сутичкою українських військових з регулярними силами РФ.
За даними Українського інституту національної пам’яті, унаслідок воєнного злочину росіян українська армія втратила загиблими 366 воїнів, 429 були поранені, 158 зникли безвісти, 300 опинилися в полоні.
У цей час на полях навколо Іловайська дозрівали соняшники, під якими й полягли сотні українських воїнів. Відтак саме соняшник став символом Дня пам’яті захисників України.
Цього дня згадують не лише тих, хто загинув під Іловайськом, а вшановують пам’ять усіх полеглих захисників та захисниць України у сучасній російсько-українській війні, яка триває з 2014 року.
- День відновлення незалежності України є одним із найважливіших свят в історії країни, яке символізує здобуття незалежності від Радянського Союзу та початок нової ери у розвитку української державності.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 29 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.
Україна адаптувала свої стратегії та озброєння у повномасштабній війні проти Росії й тепер сподівається на розширення використання безпілотників власного виробництва, попри те, що американська зброя залишається критично важливою.
Кажани — маловивчені й водночас надзвичайно важливі для екосистеми тварини. Їх часто бояться, не розуміють, або просто не помічають. Але саме вони щоночі захищають нас від комах-шкідників та слугують біоіндикаторами змін у довкіллі. В Україні ці створіння дедалі частіше стають жертвами людської необізнаності, кліматичних змін та війни.
За оцінками аналітиків, в 2024 році спірні сірі зони на фронті становили від 500 метрів до двох кілометрів у глибину, утім, завдяки застосуванню дронів вони розширились до п’яти-семи кілометрів у деяких районах.
У Генштабі повідомили про завершення другого етапу проєкту з психологічної реабілітації та відновлення боєздатності військовослужбовців Сил оборони України за підтримки НАТО.