29 серпня відзначають День пам’яті захисників України

Джерело: Букви

Щорічно 29 серпня українці відзначають День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. У цей день вшановують військовослужбовців і учасників добровольчих формувань, які загинули у боротьбі за незалежність України.

Цей день затвердив Президент України Володимир Зеленський указом від 24 серпня 2019 року.

Дата 29 серпня обрана не випадково, адже саме цього дня, 2014 року, Україна зазнала найбільших втрат серед захисників від початку війни на Донбасі, які були вбиті під час виходу з оточення в Іловайську.

Українські воїни – більшість з яких добровольці – 18 серпня увійшли в Іловайськ у боротьбі з проросійськими бойовиками. Вони зуміли взяти під контроль частину міста, проте на допомогу сепаратистам відправили регулярні війська РФ і через кілька днів українські воїни опинились в оточенні ворога.

У ніч на 29 серпня президент РФ Володимир Путін закликав “ополченців” випустити захисників з України з оточення, утворивши так званий “зелений коридор”. Вже вранці того ж дня воїни колонами рушили з міста за попередньо узгодженими з ворогом маршрутами.

Спершу українські колони безперешкодно рухалися повз російські укріплені позиції, проте через деякий час російські війська відкрили вогонь, розстрілявши колони на марші.

Бої під Іловайськом стали першою сутичкою українських військових з регулярними силами РФ.

За даними Українського інституту національної пам’яті, унаслідок воєнного злочину росіян українська армія втратила загиблими 366 воїнів, 429 були поранені, 158 зникли безвісти, 300 опинилися в полоні.

У цей час на полях навколо Іловайська дозрівали соняшники, під якими й полягли сотні українських воїнів. Відтак саме соняшник став символом Дня пам’яті захисників України.

Цього дня згадують не лише тих, хто загинув під Іловайськом, а вшановують пам’ять усіх полеглих захисників та захисниць України у сучасній російсько-українській війні, яка триває з 2014 року.

  • День відновлення незалежності України є одним із найважливіших свят в історії країни, яке символізує здобуття незалежності від Радянського Союзу та початок нової ери у розвитку української державності.

На Харківщині українські оборонці вперше провели наземну атаку, використовуючи безпілотні наземні транспортні засоби (UGV) та безпілотники (FPV) замість піхоти.

Український чемпіон світу з боксу у надважкій вазі за версіями WBA, WBC, WBO та IBO Олександр Усик під час церемонії зважування перед боєм з Тайсоном Ф’юрі розгорнув прапор із написом “Free Azovstal Defenders” (“Звільніть захисників “Азовсталі”). Так Усик нагадав світу про героїв, які перебувають у російському полоні.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 20 грудня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж усієї лінії фронту зросла до 146.

Європейські союзники України обговорюють можливість розгортання військ в Україні у разі укладення угоди з Росією про припинення війни.

“Росія готова вести перемовини з Зеленським, якщо він піде на вибори і отримає легітимність. Підписувати документи про мир Москва буде лише з легітимним президентом України” – заявив під час щорічної пресконференції президент РФ Путін. Ці слова цікаві не лише тому, що раніше ряд кремлівських чиновників заперечували саму можливість переговорів, але й поверненням російської влади до старої тези про “нелегітимність” української влади. Тому варто проаналізувати, навіщо це росіянам і чого Путін прагне досягти.