«3 млн грн для ЗСУ»: Давид «Хімік» Касаткін спільно з фондом «Хто, якщо не ми» провели благодійний турнір пам’яті загиблих героїв
Джерело: Букви
Український військовий Давид Касаткін на псевдо “Хімік” разом з фондом “Хто, якщо не ми” провели благодійний турнір пам’яті загиблих героїв “Малиша” та “Ікса”, на якому зібрали три мільйони гривень для ЗСУ.
“Ми з благодійним фондом “Хто, якщо не ми” зробили благодійний турнір, на честь памʼяті загиблих героїв “Малиша” та “Ікса”, і зібрали 3 мільйони на потреби армії та зробили свято дітям переселенцям”, – розповів Давид Касаткін.
За словами українського захисника, найголовніша мета – подарувати дітям свято. Всі діти, які були присутні – це діти, які поїхали зі своїх будинків і зараз тимчасово перебувають у Дніпрі або Одесі.
“Діти, які були в окупації, які втратили все. Це діти з Луганської, Донецької, Херсонської областей”, – зазначив український захисник “Хімік”.
На благодійному турнірі для дітей виступила низка українських публічних людей, зокрема співаки та блогери, серед них: Амадор Лопес, Антон Вельбой, Маша Кондратенко, Позитив, Олег Машуковський, Давид Давидян, Юрій Ткач, Анна Трінчер, Мішель Андраде та інші.
Довідково. “Хімік” – український військовий, входить до бригади “Азов”, уродженець Маріуполя. Він був одним із захисників міста та, згодом, заводу “Азовсталь”. Після наказу про припинення оборони потрапив у російський полон, а через трохи менш як пів року був обміняний і повернувся до вільної України.
Благодійний фонд “Хто, якщо не ми” зареєстрований в травні 2021 року, але фактична робота підтримки українців ведеться з 2020 року. Основна мета фонду – допомога дітям. Також до задач фонду відноситься підтримка людей-інвалідів та пенсіонерів.
- Напередодні бою українського боксера, чемпіона світу у першій важкій вазі Олександра Усика у Польщі відбувся благодійний аукціон, на якому вдалося зібрати ще один мільйон гривень на відбудову України.
- Через застосунок “Повітряна тривога” для українських військових зібрали 10 млн грн. Кошти збирали на проєкт “Армія дронів” протягом восьми місяців.
У 2026 році очікується початок роботи Спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.
Західні союзники України ведуть переговори про постачання додаткових зенітно-ракетних комплексів Patriot і прагнуть досягти домовленості до саміту НАТО, котрий відбудеться наприкінці червня, поінформувало обізнане джерело.
5 травня президент США Дональд Трамп повідомив, що має намір залучити главу Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана до зупинення повномасштабної війни Росії проти України.
Для проведення масованих штурмів російські війська змушені відправляти застарілу техніку через гострий дефіцит, зауважив військовий журналіст Андрій Цаплієнко.
5 травня МВС, Нацполіція, Уповноважений з питань зниклих безвісти за особливих обставин, ініціатива “Bring Kids Back UA” та Міжнародна комісія з питань зниклих безвісти осіб (МКЗБ) оголосили про початок національної та міжнародної ініціативи у відповідь на примусову депортацію українських дітей до РФ. Особлива увага приділяється створенню єдиної ДНК-бази даних родичів зниклих дітей.