35% українців вірять в астрологію, 25% – в екстрасенсорні здібності – КМІС

Скріншот: КМІС

Джерело: Київський міжнародний інститут соціології (КМІС)

За результатами опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології, 35% українців вірять в астрологію, 25% – в екстрасенсорні здібності, 15% – у тарологію.

Принаймні в одне з цього переліку вірять 43% українців.

Вірять в астрологію, екстрасенсорні здібності й тарологію як чоловіки, так і жінки. Водночас вищий показник – серед жінок (49% вірять у принаймні одне з переліку проти 36% серед чоловіків).

Показник зростає з 26% серед респондентів до 30 років до 51% серед респондентів, старших за 60 років. Якщо серед респондентів з високим рівнем достатку 34% вірять у принаймні одне з переліку, серед осіб з дуже низьким достатком – 65%.

Опитування проводилось упродовж 17 лютого – 5 березня 2024 року серед 2008 українців віком від 18 років, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим). Опитування було проведене методом телефонних інтерв’ю.

Формулювання запитання та варіанти відповідей для респондентів виглядали наступним чином:

“Деякі люди вірять в астрологію, тарологію, екстрасенсорні здібності. Інші люди не вірять у це. А як щодо Вас? Ви особисто скоріше вірите чи ні у …

Астрологію – вплив небесних тіл на земний світ і людину (на її темперамент, характер, вчинки і долю);

Тарологію – читання життя / майбутнє за картами;

Екстрасенсорні здібності – ясновидіння, можливість рухати предмети силою думки тощо”.

“Кризові та психологічно складні періоди (як на суспільному, так і на особистісному рівнях) є “сприятливим” середовищем для зростання інтересу до таких речей, як астрологія, екстрасенсорні здібності, тарологія. За результатами опитування КМІС для NDI у листопаді 2023 року 66% українців відзначали погіршення психічного здоров’я після повномасштабного вторгнення (73% серед жінок і 56% – серед чоловіків). Крім цього, вибуховий розвиток цифрових технологій та їх міцне проникнення у повсякденне життя людей значно “спрощує” дотик мешканців до астрологів, віщунок тощо”, – пояснив соціолог та виконавчий директор КМІС Антон Грушецький.

Дослідники Інституту еволюційної антропології Макса Планка в Німеччині встановили, що перший обмін генетичним матеріалом між предками сучасних європейців і неандертальцями стався близько 47 тисяч років тому.

90-річна Аннет Роберж, яка виховала п’ятьох дітей, нещодавно закінчила Південний університет Нью-Гемпшира (SNHU), здійснивши свою багаторічну мрію після десятиліть самопожертви.  

Проти іранської співачки Парасту Ахмаді та музикантів, які їй акомпанували, порушили кримінальну справу за виконання музики без хіджаба у прямому ефірі. Про це повідомляють Iran International та IranWire.

Український боксер Олександр Усик запустив унікальний музичний флешмоб, присвячений героям, які щодня борються з наслідками енергетичного тероризму Росії. В інстаграмі спортсмен звернувся до українців із закликом об’єднатися для створення гімну “Битви за світло”.

Торецьк, вкритий снігом, зруйнований обстрілами, охоплений вогнем і кіптявою. Так нині виглядає це місто, яке опинилося на лінії фронту та стало ще однією жертвою російської агресії.