4 лютого у світі відзначають Міжнародний день боротьби з раком

Джерело: Букви

4 лютого щорічно відзначається Міжнародний день боротьби з раком, щоб привернути увагу до важливості боротьби з онкологічними захворюваннями по всьому світу. Мета цього дня — підвищити обізнаність щодо профілактики, діагностики та лікування ракових захворювань та підтримати зусилля, спрямовані на подолання цих хвороб.

Цей день об’єднує медичних фахівців, дослідників, громадські організації та громадян для спільної роботи над зменшенням впливу раку на суспільство. Це також важливий час для нагадування про значення здорового способу життя, ранньої діагностики та регулярних медичних обстежень для запобігання та вчасного виявлення ракових захворювань.

Зазвичай до цього дня організують заходи, спрямовані на підвищення обізнаності громадськості, навчання фахівців у галузі охорони здоров’я та збір коштів для підтримки досліджень та програм, спрямованих на боротьбу з цією серйозною хворобою.

Міжнародний день раку також є часом для вшанування тих, хто пережив або бореться з раком, та закликом об’єднати зусилля у глобальній боротьбі з цим захворюванням.

У Міністерстві охорони здоров’я України вказали, що, згідно з останніми прогнозами Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), якщо тенденція збільшення захворюваності буде продовжуватися, то до 2030 року кількість нових випадків раку зросте на 77%, досягнувши 35 мільйонів.

Відомство нагадало, що ключовими факторами, на які людина може впливати, є профілактика та раннє виявлення онкозахворювань. У 40% випадків раку можна уникнути за допомогою простих щоденних заходів.

Наприклад, уникнення куріння, управління вагою, обмеження вживання алкоголю, активний спосіб життя та врахування в раціоні рослинної їжі є ефективними способами зниження ризиків захворювання. Здоровий спосіб життя робить значний внесок у зменшення можливості захворювання.

Крім того, велике значення має рання діагностика хвороби. У більшості випадків виявлення захворювання на ранніх стадіях істотно підвищує шанси на успішне подолання. Тому, спостерігаючи за тривожними симптомами, важливо не відкладати візит до лікаря. Запишіться на обстеження — це дозволить вчасно розпочати боротьбу з раком та підвищить шанси на успішне лікування.

  • 4 лютого відзначається Всесвітній день боротьби з раковими захворюваннями та Міжнародний день людського братерства. За церковним календарем вшановують пам’ять преподобного Миколи Студеного.

Початок липня в Україні мине під знаком погоди з характером – трохи вітерцю, трохи тепла і зовсім небагато справжньої спеки. У перші дні тижня ми опинимося між двома атмосферними системами: антициклон із Західної Європи поступово тисне на нас своєю сухою рукою, а циклон із північного сходу ще трохи подме 1–2 липня, переважно в східних і північно-східних регіонах.

У зарубіжних дослідженнях сонний параліч (sleep paralysis) – стан, коли свідомість прокинулась, а тіло досі “спить” – називають швидкоплинним, але важким епізодом, іноді супроводжуваним тиском на грудну клітину, страхом і галюцинаціями. Хоч стан не небезпечний, він може застати зненацька і налякати.

Роман Грибов – черкащанин і морпіх, який став відомим на весь світ завдяки фразі “рускій воєнний корабль, іді на…” – повідомив про своє звільнення з лав Військово-морських сил Збройних сил України.

Станом на 1 липня 2025 року російська армія втратила на війні проти України понад 1 мільйон військових. За даними Генерального штабу Збройних сил України, загальні бойові втрати особового складу противника з 24 лютого 2022 року орієнтовно склали 1 020 980 осіб. За минулу добу ліквідовано ще 970 окупантів.

Перший день липня в Україні зустріне хмарами з проясненнями і приємною прохолодою. Опадів майже не буде – трохи дощу можливе лише на північному сході країни, і то місцями та ненадовго.