4 серпня ЗСУ вразили нафтобазу в Ростовській області та склад пального в окупованому Луганську
Джерело: Інститут вивчення війни (ISW).
Протягом минулої доби українські військові завдали ударів з безпілотників по нафтобазі в Ростовській області та ракетними ударами уразили склади палива в окупованому Луганську.
4 серпня російське опозиційне видання “Астра“ опублікувало відео та повідомило, що українські безпілотники завдали ударів по нафтобазі в Азові в Ростов області.
Губернатор Ростовської області Василь Голубєв також заявив про пожежу на складі в Азові, але не уточнив причину загорання: сказав, що пожежники все ще її шукають.
Глава “ЛНР” Леонід Пасічник 4 серпня заявив, що українські сили випустили вісім ракет ATACMS і чотири ракети Storm Shadow по Луганську. Пасічник стверджував, що російська протиповітряна оборона збила чотири ракети, що деякі ракети влучили в склади з паливом.
Голова Луганської обласної військової адміністрації Артем Лисогор повідомив про пожежі на Луганському машинобудівному заводі, де російські війська ремонтують та зберігають військову техніку:
“Сьогодні по обіді, як повідомляють окупаційні ЗМІ, в цьому місті пролунало 12 вибухів. Пишуть про незрозумілу окупантам “комбіновану бавовну”. Розквітнути їй дозволила російська система ППО, яка збиває все тільки для телевізійних сюжетів та телеграм-каналів. Коли доходить до справи, то у Луганську постійно щось трапляється. От зараз знову палає на майданчиках машинобудівного заводу. Зазвичай загарбники там ремонтують та зберігають військову техніку. Напевно, можна сказати, що ремонтували і зберігали”.
- Очільник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов розповів, що завдяки атакам на ворожі аеродроми вдалось відтермінувати черговий масований обстріл України.
- У ніч на 3 серпня українські Сили оборони вдарили по аеродрому Морозовськ у Ростовській областіРосії, що підтвердив Генштаб ЗСУ.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.
У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.