44% українців читають новини у телеграм-каналах – опитування КМІС
Джерело: Київський міжнародний інститут соціології (КМІС)
За результатами опитування, 44% українців дізнаються інформацію про актуальні новини із телеграм-каналів.
За даними КМІС, щодо джерел інформації можна констатувати перехід від ситуації домінування телебачення і декількох каналів до переважання інтернет-джерел і значної фрагментації медіаландшафту.
Відтак, 44% громадян України зараз отримують інформацію з телеграм-каналів, 43% – з телебачення (старші респонденти), 36% – із YouTube-каналів, 34% – з новинних інтернет-видань. Інші джерела називали менше респондентів: зокрема Facebook назвали 22%.
Інші опитування КМІС свідчать, що серед тих же телеграм-каналів немає однозначних лідерів, а респонденти називають сотні чи тисячі різних каналів. Водночас серед респондентів є запит на швидкий та лаконічний формат викладу інформації (з короткими текстами чи відео).
Водночас українським ЗМІ довіряють 49% респондентів, не довіряють – 43%.
- За чотири місяці з державного бюджету на нове англомовне ЗМІ The Gaze витратили 60 млн грн, утім його мало читають та дивляться. ЗМІ створено ДП “Мультимедійна платформа іномовлення України”, що фінансується з бюджету Міністерства культури та інформаційної політики.
- Державний телеканал FREEДОМ замовив написання текстів по 4 тисячі гривень за 2 тисячі знаків, сумарно на понад 2,5 мільйона гривень.
21 грудня президент України Володимир Зеленський провів маштабні кадрові перестановки в міністерстві закордонних справ, а також звільнив низку послів.
Днями видання The Economist опублікувало матеріал про декомунізацію і дерусифікацію в Одесі. Однак, автор висвітлив ситуацію однобоко і повторював російські наративи.
У німецькому Магдебурзі зросла кількість жертв нападу на різдвяний ярмарок.
Міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш обурився через червоно-чорні прапори УПА на поставлених Польщею бронетранспортерах.
Подружня пара з Індії три роки сперечалась через ім’я сина. Розв’язати суперечку вдалось лише у суді.