47% українських біженців у Норвегії не планують повертатись в Україну після війни

Джерело: VG

Опитування показало, що 47% українських біженців у Норвегії заявили, що не планують повертатися до України навіть після завершення війни. Лише 10% респондентів висловили бажання повернутися додому.

Дослідниця Вільде Гернес з Інституту міських та регіональних досліджень (NIBR) при OsloMet зазначає, що серед українців можна виділити дві основні тенденції.

Перша з них стосується тих, хто вже давно перебуває в Норвегії, і вони, як правило, мають намір залишитися в скандинавській країні. Друга тенденція характерна для новоприбулих, які вже з самого початку висловлюють бажання осісти в Норвегії.

Дослідниця Вільде Гернес також зазначає, що серед новоприбулих збільшилася кількість хлопців віком 16-17 років. Дослідниця припускає, що це може бути пов’язано з тим, що після досягнення 18 років хлопці більше не можуть виїхати з України, оскільки їм, ймовірно, доведеться брати участь у війні.

У січні 2023 року було проведено опитування, за результатами якого кожен третій українець, що приїхав до Норвегії за останні два роки, висловив бажання залишитися в країні. Більш ніж половина респондентів зазначили, що не визначилися, чи повернуться вони додому після завершення війни.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.