Майже половина українок, котрі виїхали до Польщі, не планують повертатися — опитування

Джерело: Rzecspospolita

Станом на сьогодні у Польщі проживає близько мільйона переселенців, переважно жінки з дітьми (плюс ще приблизно 1,5 мільйона українців, що оселилися у країні до повномасштабної війни).

Польське видання опублікувало результати опитування, згідно з яким майже 50% українок, що виїхали до Польщі, не планують повертатися, тоді як 42% мають намір переїхати до України.

Згідно з даними опитування, середній вік українок становить 44 роки. Серед них 83% мають вищу освіту, 53% приїхали з дітьми.

Водночас половина українців працює, решта мають проблеми з мовою. Так, 50% жінок працевлаштовані, зокрема 63% працюють безпосередньо у Польщі, тоді як 23% – дистанційно в Україні, і ще 8% – в інших країнах. Одначе, лише 30% працює за спеціальністю.

Також зауважується, що через два роки повномасштабної війни, розуміють польську мову близько 45% респондентів.

Окрім того, 47% українських дітей відвідують польські школи, тоді як 8% навчаються онлайн в українських школах, 27% – і у Польщі, і в Україні. Водночас 18% дітей ніде не навчається.

Також зазначається, що 42% переселенок мають намір повернутися в країну. Майже половина українок залишаються в Польщі назавжди або на деякий час. На запитання, що може змусити їх повернутися в Україну, найчастіше називали: закінчення війни (67%), добре оплачувану роботу в Україні (38%), ліквідацію корупції (31%), любов до України (31%), вищий рівень життя в Україні (28%), бажання жити і розвиватися в Україні (27%).

Варто нагадати, що уряд Польщі зможе підтримувати вимушених переселенців з України до вересня 2024 року, продовживши дію закону з березня ще на шість місяців. Після закінчення цього терміну правила зміняться.

Зауважимо, кожен п’ятий дорослий біженець з України, що перебувають у Польщі, є чоловіком. Це випливає з останніх даних дослідження, опублікованого Національним банком Польщі.

Раніше радник керівника Офісу президента України і колишній нардеп Сергій Лещенко закликав країни Європи зупинити допомогу українським переселенцям, аби спонукати тих повертатися додому.

Також президент України Володимир Зеленський нещодавно заявив, що гроші, які низка країн надають у вигляді соцдопомоги українським переселенцям, слід спрямувати до бюджету України, і щоб вже сама Україна їх розподіляла між цими людьми.

21 січня президент Володимир Зеленський заявив у Давосі, що російський лідер Володимир Путін під час переговорів може вимагати скорочення чисельності української армії у п’ять разів, однак, Україна цього не дозволить.

СБУ викрила засновників київської компанії, котра постачали Нацгвардії 30 тисяч бракованих комплектів військової форми на 28,7 млн грн. Форма не відповідала технічним умовам і становила загрозу для військових.

21 січня президент Володимир Зеленський у своєму зверненні до учасників Всесвітнього економічного форуму закликав Європу не здавати позицій на світовій арені та конкурувати за першість у глобальних альянсах і технологіях. Він наголосив, що без сильної Європи світ може почати рухатися вперед без неї, що стане загрозою для майбутнього.

Військовослужбовці 73-го морського центру Сил спеціальних операцій продовжують нищити противника на Курщині і здобувають дані щодо підтвердження залучення військ КНДР.

Станом на січень 2025 року тіла 22 осіб, знайдені в масовому похованні в Ізюмі Харківської області у вересні 2022 року, досі не ідентифіковані.