У Нідерландах пропонують відправляти українських переселенців на захід України

Джерело: Dutchnews

Нідерландська партія BBB запропонувала відправляти українських громадян назад у ті частини країни, які не торкнулася повномасштабна війна.

Таку пропозицію озвучили депутати від однієї з найбільших партій країни – BBB. За словами політиків, переселенці могли б повернутися на захід України, оскільки це відносно стабільний регіон, а Європа не може прийняти всіх.

Ми не можемо прийняти всіх, — пояснила депутатка BBB Мона Кейзер під час дебатів щодо урядового бюджету для роботи з біженцями. Минуло майже два роки, як Росія вдерлася в Україну, а Нідерланди прийняли десятки тисяч українців. — Захід країни здається мені відносно стабільним. Невже українці могли там безпечно розміститися?

Нардепка також поцікавилася, якою буде позиція тимчасового уряду, якщо Київ звернеться з проханням повернути своїх громадян, які можуть бути призвані до війська. За її словами, можливо, сотні тисяч осіб, які повинні проходити військову службу, втекли за кордон, а деякі можуть перебувати також у Нідерландах.

Кейзер також запропонувала громадянам України, які знайшли роботу в Нідерландах, сплачувати оренду житла та медичне обслуговування, хоча багато з них уже це роблять.

Зауважимо, кожен п’ятий дорослий біженець з України, що перебувають у Польщі, є чоловіком. Це випливає з останніх даних дослідження, опублікованого Національним банком Польщі.

У грудні 2023 року депутат Бундестагу від партії ХДС з оборонної та зовнішньої політики Родеріх Кізеветтер зауважив, що лише у Німеччині зараз перебуває “до десяти дивізій” українських чоловіків, котрі можуть допомогти своїй країні у війні проти РФ. Раніше німецький політик виступав за посилення озброєння України. Так, лише у Німеччині офіційно проживає близько 190 тисяч чоловіків з України призовного віку.

Голова європейської дипломатії Кая Каллас привітала тверду позицію президента США Дональда Трампа щодо Росії, втім, розкритикувала ультиматум у 50 днів, оскільки росіяни продовжують неспровоковане вторгнення. Вона також закликала США підкріпити санкції військовою підтримкою України.

Ввечері 14 липня президент Володимир Зеленський провів розмову з главою Білого дому Дональдом Трампом. Сторони зокремо обговорили зміцнення українських позицій для досягнення миру.

Президент Володимир Зеленський, наголосивши на пріоритетності розвитку власного виробництва в Україні, підтвердив намір призначити нинішнього главу уряду Дениса Шмигаля новим очільником Міноборони.

Президент США Дональд Трамп 14 липня оголосив про різке збільшення збройових постачань країнам НАТО у межах нового плану озброєння України. Угода передбачає постачання ракет, засобів ППО та артилерійських снарядів, котрі зрештою мають спорядити Києву.

14 липня під час зустрічі з генсеком НАТО Марком Рубіо, президент США Дональд Трамп заявив, що збирається надсилати “найсучаснішу зброю” Альянсу, котрий зможе передати її Україні.