У Нідерландах пропонують відправляти українських переселенців на захід України

Джерело: Dutchnews

Нідерландська партія BBB запропонувала відправляти українських громадян назад у ті частини країни, які не торкнулася повномасштабна війна.

Таку пропозицію озвучили депутати від однієї з найбільших партій країни – BBB. За словами політиків, переселенці могли б повернутися на захід України, оскільки це відносно стабільний регіон, а Європа не може прийняти всіх.

Ми не можемо прийняти всіх, — пояснила депутатка BBB Мона Кейзер під час дебатів щодо урядового бюджету для роботи з біженцями. Минуло майже два роки, як Росія вдерлася в Україну, а Нідерланди прийняли десятки тисяч українців. — Захід країни здається мені відносно стабільним. Невже українці могли там безпечно розміститися?

Нардепка також поцікавилася, якою буде позиція тимчасового уряду, якщо Київ звернеться з проханням повернути своїх громадян, які можуть бути призвані до війська. За її словами, можливо, сотні тисяч осіб, які повинні проходити військову службу, втекли за кордон, а деякі можуть перебувати також у Нідерландах.

Кейзер також запропонувала громадянам України, які знайшли роботу в Нідерландах, сплачувати оренду житла та медичне обслуговування, хоча багато з них уже це роблять.

Зауважимо, кожен п’ятий дорослий біженець з України, що перебувають у Польщі, є чоловіком. Це випливає з останніх даних дослідження, опублікованого Національним банком Польщі.

У грудні 2023 року депутат Бундестагу від партії ХДС з оборонної та зовнішньої політики Родеріх Кізеветтер зауважив, що лише у Німеччині зараз перебуває “до десяти дивізій” українських чоловіків, котрі можуть допомогти своїй країні у війні проти РФ. Раніше німецький політик виступав за посилення озброєння України. Так, лише у Німеччині офіційно проживає близько 190 тисяч чоловіків з України призовного віку.

За лютий обсяг постачань із Туреччини до Росії скоротився на 33% — до $670 млн проти $1 млрд за аналогічний період 2023 року.

Глава Міністерства закордонних справ Литви Ґабріелюс Ландсберґіс заявив, що Росію необхідно покарати за вбивство дітей внаслідок влучання російського дрона у житлову багатоповерхівку в Одесі.

Президент Володимир Зеленський зазначив, що 3 березня весь день тривала рятувальна робота в Одесі, на місці влучання “шахеда” у житлову багатоповерхівку. Глава держави закликав міжнародних партнерів допомогти Україні знищити російський терор, підтримавши ЗСУ постачанням необхідних боєприпасів та посиленням ППО.

Ввечері 3 березня російські війська запустили авіаційну ракету Х-59 на Дніпропетровщину. Сили ППО збили ворожу ціль у Криворізькому районі.

Литовська митниця повідомляє, що до 11 березня 2024 року автомобілі з російськими номерами мають покинути територію Литви та всю територію Євросоюзу.