7 років тому в Києві підірвали автівку журналіста Павла Шеремета: винуватці й досі не знайдені

Джерело: Букви

Сім років тому, 20 липня 2016 року, близько 8-ої ранку на перехресті вулиць Івана Франка та Богдана Хмельницького невідомі підірвали автівку журналіста Павла Шеремета.

Павло Шеремет працював на телебаченні у Білорусі та Росії, у 1990-2000-х роках був завідувачем білоруського бюро, а також керівником відділу спеціальних інформаційних проектів ГРТ, потім – “Першого каналу”. Останні п’ять років жив у Києві, працював у виданні “Українська правда”, був ведучим на радіо “Вісті”. Також Шеремет був одним із засновників видання “Білоруський партизан”.

20 липня 2016 року у центрі Києва під машиною загиблого спрацював вибуховий пристрій. 10 березня 2017 року у мережі з’явився фільм-розслідування вбивства Павла Шеремета, де йдеться про те, що колишнього співробітника СБУ Ігоря Устименка помітили на відео з камер спостереження в ніч перед вбивством журналіста Павла Шеремета.

12 грудня 2019 року поліція затримала трьох підозрюваних у вбивстві журналіста Павла Шеремета: військову медсестру Яну Дугар, волонтерку Юлію Кузьменко, і музиканта Андрія Антоненка. Всім їм повідомили про підозру і обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Андрій Антоненко перебував під вартою довше за інших фігуранток справи – понад 500 днів. 30 квітня цього року Шевченківський районний суд Києва вперше змінив міру запобіжного заходу Антоненку на домашній арешт.

Одна з підозрюваних у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета, лікарка Юлія Кузьменко повідомила, що Шевченківський районний суд Києва розглядатиме справу про вбивство журналіста спочатку. Це зумовлено новим складом присяжних, яких суд затверджував 2 червня.

Катерина Тищенко, яка працювала разом із Шереметом у редакції жалкує, що розгляд справи повернувся до початкового етапу і за 7 років не вдалося встановити винних у смерті журналіста.

“Мені дуже шкода, що так сталося (про запуск справи заново – ред.). Сподівалась, що за 7 років будемо знати відповідь. Не знаємо, чи винні ті люди, яким висунули звинувачення. Хотілося би почути остаточні та чіткі відповіді”, — прокоментувала вона.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 23 лютого. Загалом, від початку цієї доби відбулося 81 боєзіткнення.

Коли російські війська стрімко зайшли в українські міста та села на початку 2022, більшість українців не встигли виїхати на підконтрольну територію. Відтак сотні тисяч громадян опинилися відірваними від нормального життя — без зв’язку й роботи, під постійним тиском окупантів, які продовжують вести тихий терор в окупації з викраденнями й стратами цивільних.

11 років тому, у лютневі дні 2014 року, Віктор Янукович готував свою втечу з України. Попри заяви про намір залишитися в країні, він таємно організовував евакуацію цінностей із резиденції в Межигір’ї та координував шляхи відступу. Букви згадують перебіг подій і трагічні для нашої держави наслідки загравання Януковича з Росією. 

За даними аналітиків, росіяни просунулися поблизу Куп’янська, Покровська, Часового Яру та на Курщині.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 22 лютого. Загалом від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.