71% українців вважають, що вибори в Україні можливі лише після остаточної мирної угоди
Джерело: Київський міжнародний інститут соціології
Переважна більшість українців – 71% – вважають, що вибори у державі можливі лише після остаточної мирної угоди. Про це свідчать результати опитування КМІС.
Респондентів запитали, чи варто проводити вибори, якщо в Україні настане припинення вогню, а союзники нададуть надійні гарантії безпеки (озброєння, миротворці тощо). На це опитані відповіли таким чином:
- Ні, вибори мають бути вже після остаточної мирної угоди і повного завершення війни – 71%
- Так, варто – 13%
- Вважаю, що вибори потрібно вже зараз проводити, навіть до припинення вогню – 12%
- Важко сказати – 4%
У КМІС зауважили, що відповідь на це питання тісно пов’язана з довірою до президента України Володимира Зеленського. Зокрема понад половина з тих, хто не довіряє Зеленському – 57% – хочуть проведення виборів, тоді як 82% тих, хто довіряє, проти проведення виборів.
Щодо ситуації по регіонах, то у всіх частинах України більшість опитаних проти виборів. На заході – 78%, на півдні – 70%, у центрі 68% та на сході 63%.
Опитування проводилось упродовж 2-12 травня 2025 року. У ньому взяло участь 1010 респондентів віком від 18 років, які мешкають на території України, окрім тих територій, які тимчасово не підконтрольні українському уряду.
- Опитування, проведене КМІС, показало, що 29% українців вважають, що російську мову потрібно вивчати у школах і виділяти на це стільки ж часу, або менше, аніж на вивчення інших іноземних мов (англійської, німецької тощо).
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.
Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.
Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.