79% українців вважають Польщу дружньою до України країною, – опитування

Джерело: соціологічна група Рейтинг

За даними опитування, більшість українці вважають Польщу дружньою до України державою, проте позитивна оцінка зменшилася з 94% до 79% порівняно з минулим роком.

Також знизилась частка тих, хто вважає Польщу однозначно дружньою (з 79% до 33%).

Найбільш дружніми до України вважають США (81%), Велику Британію (81%), Німеччину (80%), Польщу і Литву (по 79%), Канаду (78%), Францію (70%) та Японію (55%).  

Проте, знизилась також частка тих, хто вважає США однозначно дружньою країною – з 61% у червні до 35%. 

Найбільш ворожими країнами стабільно вважають Росію (97%), Білорусь (90%) та Іран (75%).

Китай та Угорщину тепер вважають скоріше недружніми країнами: 58% вважають ворожим Китай, і 52% – Угорщину. 

У червні 2023 34% опитаних сприймали Китай як ворожу державу, а 52% – нейтральною. В цей час Угорщину вважали раніше ворожою країною 42% опитаних, ще 26% – нейтральною.

Також погіршилось ставлення до Білорусі: частка тих, хто вважає країну абсолютно ворожою, зросла з 56% до 71%.

Ізраїль вважають нейтрально-дружнім 44%, а 38% – дружнім. Туреччину українці також сприймають більше як нейтральну країну (51%).

  • Дедалі менше німців готові допомогти Україні – навіть попри те, що визнали загрозу нападу з боку РФ, свідчать результати опитування “Мюнхенський індекс безпеки 2024” проведеного до Мюнхенської конференції з безпеки.
  • На початку лютого 2024 року, за даними опитування, 36% українців довіряють телемарафону “Єдині новини”, тоді як 47% виявили свою недовіру.

Батіг, який використовував актор Гаррісон Форд у фільмі “Індіана Джонс і останній хрестовий похід” продали на аукціоні за $525 000.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 18 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.

Італійський бренд Loro Piana, що належить LVMH, потрапив під суд за експлуатацію працівників.

Прем’єр-міністерка Юлія Свириденко повідомила, що Україна і США ведуть детальні переговори щодо угоди, яка передбачає залучення американських інвестицій у виробництво безпілотників в Україні.

Парламент Словенії ухвалив закон, який легалізує евтаназію для невиліковно хворих пацієнтів, який дозволить таким пацієнтам за власним бажанням отримати медикаментозну допомогу для припинення життя.