79% українців вважають Польщу дружньою до України країною, – опитування

Джерело: соціологічна група Рейтинг

За даними опитування, більшість українці вважають Польщу дружньою до України державою, проте позитивна оцінка зменшилася з 94% до 79% порівняно з минулим роком.

Також знизилась частка тих, хто вважає Польщу однозначно дружньою (з 79% до 33%).

Найбільш дружніми до України вважають США (81%), Велику Британію (81%), Німеччину (80%), Польщу і Литву (по 79%), Канаду (78%), Францію (70%) та Японію (55%).  

Проте, знизилась також частка тих, хто вважає США однозначно дружньою країною – з 61% у червні до 35%. 

Найбільш ворожими країнами стабільно вважають Росію (97%), Білорусь (90%) та Іран (75%).

Китай та Угорщину тепер вважають скоріше недружніми країнами: 58% вважають ворожим Китай, і 52% – Угорщину. 

У червні 2023 34% опитаних сприймали Китай як ворожу державу, а 52% – нейтральною. В цей час Угорщину вважали раніше ворожою країною 42% опитаних, ще 26% – нейтральною.

Також погіршилось ставлення до Білорусі: частка тих, хто вважає країну абсолютно ворожою, зросла з 56% до 71%.

Ізраїль вважають нейтрально-дружнім 44%, а 38% – дружнім. Туреччину українці також сприймають більше як нейтральну країну (51%).

  • Дедалі менше німців готові допомогти Україні – навіть попри те, що визнали загрозу нападу з боку РФ, свідчать результати опитування “Мюнхенський індекс безпеки 2024” проведеного до Мюнхенської конференції з безпеки.
  • На початку лютого 2024 року, за даними опитування, 36% українців довіряють телемарафону “Єдині новини”, тоді як 47% виявили свою недовіру.

11 грудня міністерство закордонних справ Росії поскаржилося, що передача США Україні 20 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів, було “простим пограбуванням”, і припустило, що Москва може “захопити західні активи” на своїй території “для посилення промислового потенціалу”.

Австрійська нафтогазова компанія OMV Gas Marketing & Trading GmbH розірвала довгостроковий контракт з російським “Газпромом” на постачання газу, укладений у 2006 році. Угода мала діяти до 2040 року.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 грудня. З початку доби відбулося 194 бойових зіткнення.

Науково-популярний проєкт “Альфа Центавра” опублікував OSINT-розрахунок застосування РФ ракети “Орєшнік”, попередивши про можливість нового удару російськими ракетами середньої дальності по території України, базуючись на аналізі авіаційних повідомлень (NOTAM) про закритий повітряний простір над полігоном “Капустин Яр”.

11 грудня Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський зустрівся з бійцями 38-ї окремої бригади морської піхоти на Покровському напрямку.