79% українців вважають Польщу дружньою до України країною, – опитування

Джерело: соціологічна група Рейтинг

За даними опитування, більшість українці вважають Польщу дружньою до України державою, проте позитивна оцінка зменшилася з 94% до 79% порівняно з минулим роком.

Також знизилась частка тих, хто вважає Польщу однозначно дружньою (з 79% до 33%).

Найбільш дружніми до України вважають США (81%), Велику Британію (81%), Німеччину (80%), Польщу і Литву (по 79%), Канаду (78%), Францію (70%) та Японію (55%).  

Проте, знизилась також частка тих, хто вважає США однозначно дружньою країною – з 61% у червні до 35%. 

Найбільш ворожими країнами стабільно вважають Росію (97%), Білорусь (90%) та Іран (75%).

Китай та Угорщину тепер вважають скоріше недружніми країнами: 58% вважають ворожим Китай, і 52% – Угорщину. 

У червні 2023 34% опитаних сприймали Китай як ворожу державу, а 52% – нейтральною. В цей час Угорщину вважали раніше ворожою країною 42% опитаних, ще 26% – нейтральною.

Також погіршилось ставлення до Білорусі: частка тих, хто вважає країну абсолютно ворожою, зросла з 56% до 71%.

Ізраїль вважають нейтрально-дружнім 44%, а 38% – дружнім. Туреччину українці також сприймають більше як нейтральну країну (51%).

  • Дедалі менше німців готові допомогти Україні – навіть попри те, що визнали загрозу нападу з боку РФ, свідчать результати опитування “Мюнхенський індекс безпеки 2024” проведеного до Мюнхенської конференції з безпеки.
  • На початку лютого 2024 року, за даними опитування, 36% українців довіряють телемарафону “Єдині новини”, тоді як 47% виявили свою недовіру.

В Україні триває 792-га доба повномасштабної війни проти РФ. За цей час втрати окупантів у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 462 тисячі осіб.

Протягом минулої доби відбулося 104 бойових зіткнення. Загалом, ворог завдав 13 ракетних та 56 авіаційних ударів, здійснив 105 обстрілів з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах.

25 квітня відзначають Всесвітній день боротьби проти малярії, Всесвітній день пінгвінів, Міжнародний день ДНК та День перукаря. Християни сьогодні згадують святого Марка.

За даними синоптиків у четвер, 25 квітня, у низці областей йтимуть дощі.

У Центрі національного спротиву повідомили, що у тимчасово окупованому Криму росіяни розпочали нові зачистки у місцевих бібліотеках. Ворог наказав вилучити усі книги про Голодомор, УПА та на яких зображено тризуб.