Астрономи відстежили походження «потужного та загадкового» радіосигналу – CNN

Джерело: пресслужба американського Північно-Західного університету, CNN

Американські вчені виявили джерело “рекордно потужного сплеску космічних радіохвиль” FRB 20220610A, який зафіксували ще влітку 2022 року.

Виявилося, що спалах виник всередині “краплеподібної” групи із семи галактик, яка розташована в сузір’ї Скорпіона. За словами вчених, радіосигнал утворився за “незвичайних умов”.

Встановити цей факт вдалося завдяки знімкам із орбітальної обсерваторії “Хаббл”. На зображеннях можна простежити, що сплеск виник не всередині поодинокої галактики, а цілої “краплеподібної” групи галактик, які взаємодіють між собою. Вони знаходяться неподалік одна від одної і перебувають у постійних гравітаційних зв’язках.

“Подальше вивчення цієї групи галактик, а також інших незвичайних об’єктів, всередині яких виникають ці загадкові радіосигнали, наблизять нас до розуміння їх природи”, – прокоментувала експертка Алекса Гордон.

Як зазначається, FRB 20220610A за силою перевершив інші спалахи такого роду.

На Херсонщині зібрали перші 500 т кавунів попри систематичні дронові атаки росіян.

Міський голова Харкова Ігор Терехов повідомив, що Світовий банк скерує місту більш як 33 мільйони доларів на розвиток енергетичної інфраструктури на тлі регулярних російських обстрілів.

Головне управління розвідки Міністерства оборони повідомило, що Росія нарощує вплив на інформаційний простір Африканського континенту, використовуючи ресурси державних ЗМІ — зокрема, агентства ТАСС і телеканалу RT.

Протягом тижня російська армія здійснила масований обстріл більшості регіонів України, застосувавши понад 1,8 тисячі безпілотників, більше ніж 1,2 тисячі авіаційних бомб і 83 ракети, повідомив президент Володимир Зеленський.

Репортаж американської газети The New York Times з Курщини “Ландшафт смерті. Що залишилось там, де Україна вторгнулась в Росію”, створений за участі бойовиків підрозділу “Ахмат”, викликав хвилю критики. Українські журналісти та представники МЗС обурені легітимізацією кремлівської пропаганди під виглядом журналістики.