90% військовополонених страждають від різного роду катувань та насильства, – генпрокурор
Джерело: “Інтерфакс-Україна”
Генеральний прокурор Андрій Костін заявив, що неофіційні розмови з військовими, які повернулись з російського полону, свідчать про те, що до 90% військовополонених піддаються катуванню і фізичному та моральному насиллю.
“Перший так званий скринінг – неофіційна розмова з військовополоненими, які зараз повертаються, – свідчить, що до 90% наших людей страждають від різного роду катувань, нелюдського ставлення, фізичного, зокрема сексуального, і ментального насильства”, – сказав Костін.
Він додав, що ворог створив систему “катувань і нелюдського поводження стосовно тих, хто опиняється в їхніх руках”, зокрема в полоні, на тимчасово окупованих територіях або на території РФ.
Керівниця команди Міжнародного кримінального суду (МКС) в Україні Бренда Голліс зауважила:
“Справа не стільки в кількості, ми… говоримо про тенденції, що певна категорія зазнає катувань, що є певні види катувань. Це все нам необхідно знати, щоб отримати необхідні докази, свідчення”.
Вона додала, що команда МКС розглядає не індивідуальні випадки, а “широку картину, яка представляє злочини”, а також вивчає дії виконавців цих злочинів середнього і вищого рівня, “які підпорядковані конкретним злочинцям”.
Зауважимо, що раніше представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Юрій Таранюк повідомив, що в російському полоні перебувають понад 8000 українців.
- 26 березня Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні (ММПЛУ) оприлюднила нові дані про тортури росіянами українських військовополонених та різке зростання кількості достовірних звинувачень у стратах полонених.
- Глава ГУР МОУ Кирило Буданов прокоментував обмін військовополоненими та пояснив, чому Росія не хоче повертати бійців “Азова”.
- На сайті Кабінету Міністрів України розмістили петицію з закликом позбавити російських військовополонених права на телефонний зв’язок.
Розвіддані, з якими ознайомилися американські та західні посадовці, свідчать про можливу зміну пріоритетів глави Росії Володимира Путіна у повномасштабній війні проти України. Замість прагнення до повного захоплення України, Кремль може зосередитися на короткострокових цілях — утриманні захоплених територій та зміцненні ослабленої економіки РФ.
Нові котушки на 25 та 30 км для оптоволоконних FPV-дронів української компанії 3DTech пройшли внутрішні випробування та вже серійно виробляються. Виробництво всіх котушок компанії повністю локалізовано в Україні, закуповується лише сировина.
У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22:00 1 травня. Від початку цієї доби відбулося 140 бойових зіткнень.
Міністерство юстиції сформував Реєстр відомостей щодо незаконно депортованих Росією українських дітей. Технічне створення Реєстру вже завершене. Наразі здійснюється формування та подання перших особових справ.
1 травня Міноборони спільно з підприємством “Українська оборонна компанія” підписали Меморандум про взаєморозуміння у сфері державного гарантування якості, що є важливим елементом запровадження в Україні системи гарантування якості за стандартами НАТО.