Стало відомо, скільки ресурсів витрачає Росія на імпорт іранських «Shahed-136»

Джерело: ICNA

Групі хакерів під назвою “Prana Network” вдалося зламати поштові сервери іранської компанії IRGC Sahara Thunder з даними про виробництво ударних безпілотників “Shahed-136” для Росії.

Зокрема 4 лютого хакери заявили, що вони успішно зламали сервери електронної пошти підставної компанії Корпусу вартових ісламської революції “Sahara Thunder”, яка сприяє незаконному продажу зброї з Ірану в Росію.

Як розповіли у виданні “Мілітарний”, серед злитої документації щодо локалізації виробництва іранських ударних безпілотників в особливій економічній зоні “Алабуга”, Росія, містяться відомості про переговорний процес, де вказані об’єми випуску та вартість дронів.

За словами журналістів, в паперах напряму не називається тип продукту, що виготовляється. Безпілотники підписані у документах як “моторная лодка типа Dolphin 632”.

Відповідно до паперів, на 2022 рік Росія планувала випустити на своїх потужностях за ліцензією 6000 іранських безпілотників протягом 2,5 року.

Іранською стороною названо стартову вартість, яка складала 23 млн рублів за одиницю (375 тисяч доларів). Утім, під час перемовин досягнуто домовленості на рівні 12 млн рублів (193 тисячі доларів) за борт при замовленні 6000 одиниць  або 18 млн рублів (290 тисяч доларів) при замовленні 2000 одиниць.

Загальна ціна контракту на виробництво, включаючи передачу технологій, обладнання, 6000 комплектів БпЛА, програмного забезпечення, складає 108,5 млрд рублів (1 млрд 750 млн доларів).

Згідно з планами на 2023 рік, за повної локалізації виробництва з мінімальним постачанням іранських деталей прогнозована собівартість “Shahed-136” мала скласти 4,4 млн рублів (48,8 тисячі доларів) за борт.

Однак, як зауважили журналісти, це лише прогноз, який може мати відхилення у випадку змін у плануванні та виробництві.

Зазначається, що вартість реалізації, тобто та ціна, за якою вони будуть передані замовнику, складатиме 14,9 млн рублів (165,5 тисячі доларів). Ймовірно, такий розрив пояснюється закладеними виплатами за ліцензійне виробництво, додатковими витратами та інвестиціями у підприємство.

Згідно з іншими оприлюдненими документами, принаймні частково РФ проводить свої фінансові операції та платежі з Іраном у золоті.

Так, організація “Алабуга Машинери” в лютому 2023 року передала іранській підставній компанії Sahara Thunder, імовірно, в якості оплати послуг та товарів, 2 067 795 грамів золота в злитках.

7 січня відбулося голосування за членів Громадської антикорупційної ради при Міноборони. В онлайн-голосуванні взяли участь 101 215 громадян України.

Державний секретар США Ентоні Блінкен завершив візит до Японії, подякувавши Токіо за підтримку України. У межах візиту він зустрівся з прем’єр-міністром Японії Шігеру Ішібою, з яким обговорив значний прогрес у двосторонніх відносинах між країнами.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 7 січня. З початку доби відбулося 159 бойових зіткнень.

7 січня президент Володимир Зеленський підписав закон №4156-Х, котрий передбачає формування списку організацій, що становлять загрозу національній безпеці України, зокрема через зв’язки із терористичними групами чи особами, засудженими за тероризм.

7 січня Печерський райсуд Києва продовжив до 7 березня запобіжний захід у вигляді тримання під вартою для підозрюваного у державній зраді нардепа Євгенія Шевченка без права внесення застави.