Єврокомісія оголосила нові кліматичні цілі до 2024 року
Джерело: Reuters
6 лютого Європейська комісія рекомендувала Євросоюзу скоротити чисті викиди парникових газів на 90% до 2040 року, що є амбітною ціллю, яка перевірить політичні апетити регіону щодо боротьби зі зміною клімату перед виборами в ЄС.
Після виборів в Європарламенті, які відбудуться у червні 2024 року, новий склад Єврокомісії повинен представити відповідну законодавчу пропозицію. Наразі ж рекомендація комісії не є обов’язковою.
Скоротити викиди парникових газів мають сектори, що стосуються промисловості, транспорту та сільського господарства. Пропозиція також передбачає розширення використання відновлюваних джерел енергії та розвиток технологій уловлювання та зберігання вуглецю. Це робиться для того, щоб запобігти потраплянню CO2 в атмосферу та уповільнити глобальне потепління.
Нам потрібно переконатися, що у нас є збалансований підхід, — зауважив єврокомісар Вопке Хьокстра в Європейському парламенті, оприлюднивши пропозицію. — Переважна більшість наших громадян бачать наслідки зміни клімату, хочуть захисту, але також стурбовані тим, що це означає для їхнього існування.
У 2021 році ЄС законодавчо закріпив пропозицію зробити європейську економіку і суспільство кліматично нейтральними до 2050 року. Закон ЄС про клімат також встановив першу проміжну ціль — скоротити викиди парникових газів не менше ніж на 55% до 2030 року у порівнянні з 1990 роком.
Ціль до 2040 року змінить енергетичний баланс Європи, поступово припинить використання вугільної енергетики, а загальне використання викопного палива зменшить на 80% і замінить його відновлюваною та ядерною енергією.
Скорочення викидів на 90% до 2040 року відповідає зобов’язанням ЄС за Паризькою кліматичною угодою та рекомендаціям Науково-консультативної ради ЄС щодо зміни клімату. У червні 2023 року ЄС рекомендував скоротити викиди парникових газів на 90-95% до 2040 року.
У 2022 році ЄС скоротив викиди парникових газів на 33% порівняно з рівнем 1990 року.
- Італійський гігант у сфері відновлювальної енергетики Enel Green Power спільно з сицилійським стартапом Reiwa розробили робота SandStorm, який автоматично очищає сонячні батареї без використання води чи газу.
- Компанія Google представила нову модель штучного інтелекту Robotics Transformer 2 (RT-2), що може допомогти навчити роботів виконувати такі завдання, як викидання сміття.
- Вчені пояснюють, що повені, хвилі сильної спеки, лісові пожежі спричинені зміною клімату і такі природні катастрофи будуть посилюватись через нагрівання планети.
- Адміністрація Байдена витратить 1,2 мільярда доларів на допомогу в будівництві перших у країні двох промислових заводів для видалення забрудненого вуглекислого газу з атмосфери. Це нова технологія, яка, на думку деяких вчених, може стати проривом у боротьбі з глобальним потеплінням.
У районі Часового Яру на Донеччині українські військові ліквідували Магомеда Бучаєва, який раніше працював продюсером російського пропагандистського телеканалу RT.
Посол України в Туреччині Василь Боднар заявив, що закриття Туреччиною проток Босфор і Дарданелли на початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну завадило окупантам захопити Одесу та Миколаїв.
Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган і генеральний секретар НАТО Марк Рютте 25 листопада у столиці Туреччини мають провести переговори, зокрема щодо війни в Україні.
У межах української гуманітарної ініціативи “Зерно з України” Південна Корея планує надати допомогу в розмірі 6 мільйонів доларів. Ця інформація була оголошена під час засідання ініціативи, яке відбулося у неділю, 24 листопада.
У Харкові встановили новорічну ялинку на станції метро “Університет”.