МЗС ФРН виявило дезінформаційну кампанію в соцмережі Х, яка просувала російські наративи

Джерело: DW з посиланням на німецький тижневик Der Spiegel

Експерти Міністерства закордонних справ Німеччини викрили системну кампанію з дезінформації у соцмережі Х (колишній Twitter), яка поширювала російські наративи.

За даними інформагентства, все почалось у вересні минулого року, коли у соцмережі були  виявлені “дивні дописи” від імені міністерки Анналени Бербок стосовно скасування підтримки України.

При цьому особиста сторінка виглядала “абсолютно правдиво”. Детальний аналіз знайшов підробку, а літери кирилицею вказали на джерело. Дописом активно ділилися також вигадані користувачі.

Фахівці департаменту стратегічних комунікацій МЗС ФРН з’ясували, що фейковий твіт був частиною проросійської кампанії. За допомогою спеціального програмного забезпечення експерти дослідили дописи в Х у період з 20 грудня по 20 січня та виявили понад 50 підроблених облікових записів, які скоординовано просували певну інформацію німецькою мовою.

Загалом вдалося встановити більше 1 млн схожих дописів, в окремі дні їх кількість сягала 200 тисяч. Ймовірно, повідомлення розсилають боти, адже вони з’являються за контрольованим алгоритмом.

Окрім облікових записів політиків, фейкові новини також поширювалися від імені провідних німецьких ЗМІ, які потім розповсюджували громадяни, котрі нічого не підозрювали.

Особливо поширеним був наратив про те, що німецька держава, нібито, нехтує інтересами власних громадян заради допомоги українцям. Мета – підірвати довіру до уряду, до ЗМІ, посіяти ненависть до України та домогтися зменшення її підтримки.

За даними експертів МЗС, ця нова хвиля є частиною кампанії, яку Росія веде з 2022 року під назвою “Двійники”. Її ціллю є не лише Німеччина, але також Франція, Велика Британія, Італія та Україна.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.