В Австрії знайшли картину Густава Клімта, яку вважали втраченою протягом майже 100 років

Джерело: ВВС

У Відні виявили портрет авторства австрійського художника Густава Клімта, який вважали втраченим протягом майже 100 років.

За даними видання, колись портрет належав родині Лізерів, заможних єврейських промисловців у Відні. На ньому зображена фройляйн Лізер, і востаннє його бачили у 1925 році. Подальша доля картини невідома, але сім’я нинішніх власників володіє картиною з 1960-х років.

За словами юриста з питань мистецтва, нині не вдалося знайти жодних доказів того, що роботу було викрадено до або під час Другої світової війни.

Аукціонний дім Im Kinsky оцінює вартість картини у понад 54 мільйони доларів (42 мільйони фунтів стерлінгів) і називає повторне відкриття портрету “сенсацією”.

Картина такої рідкісності, художньої значущості та цінності не була доступна на артринку Центральної Європи протягом десятиліть”, – йдеться в заяві Іm Kinsky.

Зазначається, що знахідку виставлять на аукціон 24 квітня від імені власників і правонаступників сім’ї Лізерів.

Підставою для цього стали Вашингтонські принципи – міжнародна угода про повернення викрадених нацистами творів мистецтва нащадкам людей, у яких вони були викрадені.

Перед аукціоном картину буде представлено на різних міжнародних виставках, зокрема у Великій Британії, Швейцарії, Німеччині та Гонконзі, повідомили в аукціонному домі.

Як зауважили в новинній службі, мистецтво Клімта в минулому приносило величезні суми на аукціонах. У червні його “Дама з віялом” була продана за 85,3 мільйона фунтів стерлінгів, що зробило її найціннішим витвором мистецтва, коли-небудь проданим на аукціоні в Європі.

Російська влада залучила сотні громадян Ємену до участі у війні проти України, використовуючи обіцянки високооплачуваної роботи та можливість отримання російського громадянства. Після прибуття до Росії багато хто з них був примусово завербований до збройних сил та відправлений на фронт.

Лідерка фракції “Європейська Солідарність” Марина Порошенко врятувала молодого сокола, який втрапив у холодну воду та не міг вибратися.

У районі Часового Яру на Донеччині українські військові ліквідували Магомеда Бучаєва, який раніше працював продюсером російського пропагандистського телеканалу RT. 

Посол України в Туреччині Василь Боднар заявив, що закриття Туреччиною проток Босфор і Дарданелли на початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну завадило окупантам захопити Одесу та Миколаїв.

Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган і генеральний секретар НАТО Марк Рютте 25 листопада у столиці Туреччини мають провести переговори, зокрема щодо війни в Україні.