У людей, які проводять робочий день сидячи, ризик ранньої смерті вищий на 16% – дослідження
Джерело: The Washington Post з посиланням на результати досліджень опубліковані у журналі JAMA
За даними нових досліджень люди, які фактично увесь свій робочий час проводять сидячи, ризик передчасної смерті з будь-яких причин вищий на 16% аніж у тих, у кого фізично активніша робота.
Дослідження показало, що ті, хто зазвичай проводить робочий день у сидячому положенні ризик померти від серцево-судинних захворювань на 34% вищий.
Відповідне дослідження проводили у Тайвані. У ньому взяли участь 481 688 працюючих осіб віком від 20 років (середній вік 39 років). За ними спостерігали протягом 13 років. На момент початку дослідження у них не було виявлено серцево-судинних захворювань.
Дослідження також показало, що особи, у яких робота передбачає і сидіння, і стояння або деяку фізичну активність, не піддаються підвищеному ризику ранньої смерті.
Однак ті, хто мало рухається на роботі і не веде активний спосіб життя у позаробочий час, все ж можуть знизити ризик передчасної смерті, збільшивши свою фізичну активність принаймні на 15-30 хвилин щоденно.
Висновки дослідження підтверджують докази, що малорухливий спосіб життя є ризиком для здоров’я, вважають дослідники.
Фахівці припускають, що для покращення ситуації працівникам на сидячій роботі варто ставити високі столи аби під час роботи вони стояли. Також потрібно давати більше перерв, під час яких працівники займатимуться фізичною активністю. До прикладу, в офісі можна організувати відповідні групові заходи або заохочувати працівників займатись у спортзалі.
Фахівці також рекомендують сидячим працівникам кожні 30 хвилин робити перерви, під час яких варто ходити.
- Згідно з новим дослідженням, геймери можуть зазнати неповоротної втрати слуху та страждати від шуму в вухах.
- Аналіз показує, що майже половина підлітків відчуває залежність від соціальних мереж. Попередні результати дослідження Кембриджського університету викликали значний інтерес: вчені зазначили, що відносини деяких осіб із соціальними мережами можна порівняти з поведінковою залежністю.
Біотехнологічна компанія Colossal Biosciences зі США оголосила про намір повернути до життя гігантського моа – безкрилого птаха з Нової Зеландії, який зник через кілька століть після прибуття перших людей на острови. Висота цього птаха сягала трьох метрів, а задніми лапами він міг завдати серйозного удару.
У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.
Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.
Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.
The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду є Меган Моббс. Меган – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.