Залужний затвердив нові правила акредитації журналістів під час воєнного стану
Джерело: голова Комітету Верховної ради з питань свободи слова Ярослав Юрчишин/Facebook
Головнокомандувач Збройних Сил Валерій Залужний затвердив зміни до наказу щодо правил акредитації журналістів під час воєнного стану. Зокрема відтепер акредитація відбуватиметься на строк до 12 місяців.
Юрчишин зазначив на багатьох позитивних моментах, які дозволять медійникам ширше висвітлювати війну.
Тож нині у “жовтій” зоні акредитованим журналістам дозволяється робота без супроводу у громадських місцях у межах погодженого маршруту.
Тоді як доступ до “червоної” зони акредитовані медійники отримають у супроводі посадових осіб, але тільки як виняток за клопотанням Міністерство оборони України, Генштабу чи командувача угруповання військ. Представники медіа надаватимуть зібрані матеріали на перевірку відносно наявності інформації з обмеженим доступом, а також зобов’язуються погодити їх поширення з відповідальною посадовою особою. Ціль — інформування України та світу про російські злочини.
Водночас у разі виникнення ситуації, що загрожує його життю та здоров’я, працівник медіа змушений негайно припинити роботу. За власні життя та здоров’я медійник несе особисту відповідальність.
Акредитація тепер відбуватиметься на строк до 12 місяців замість шести.
Це дуже необхідні зміни. Військкори хочуть і можуть висвітлювати війну ширше, але лінійне військове командування не завжди бачить у цьому потребу. А потреба є. Саме Україна та наші медіа мають задавати тон у висвітленні подій на нашій землі. Саме ми маємо створювати чесну картинку війни з російськими терористами, — наголосив голова Комітету Ради з питань свободи слова.
- У російському полоні перебувають понад 25 українських журналістів. Голова комітету Верховної Ради з питань свободи слова, народний депутат від фракції “Голос” Ярослав Юрчишин закликав максимально залучати міжнародну спільноту до звільнення журналістів та підготовити компонент про відповідальність за злочини проти свободи слова у Міжнародному кримінальному суді.
- Відомі українські журналісти зустрілись з послами країн G7 на тлі стурбованості щодо зниження свободи преси в Україні.
- У всьому світі впродовж 2023 року під час виконання своїх обов’язків загинуло 45 журналістів. Це найнижчий показник з 2002 року, попри війну на Близькому Сході.
- Під час російського обстрілу готелю Kharkiv Palace у Харкові всередині перебувала знімальна група німецького телеканалу ZDF. Унаслідок нападу ЗС РФ постраждала їхня перекладачка.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 липня. Від початку цієї доби відбулося 136 бойових зіткнень.
Міністр закордонних справ Китаю Ван Ї повідомив високопоставленому дипломату ЄС, що Китай не може прийняти поразки Росії у війні проти України, оскільки це дозволить США зосередитись виключно на Пекіні.
У четвер, 3 липня, Сили оборони України вдруге за тиждень успішно вдарили по командному пункту 8-ї загальновійськової армії ЗС РФ. Також було уражено командний пункт 20-ї мотострілецької дивізії противника на тимчасово окупованій території Донецької області.
У п’ятницю, 4 липня, поблизу тимчасово окупованого селища Стрілкове на Херсонщині підірвався автомобіль Chevrolet Aveo. Внаслідок вибуху загинули троє військових із російського центру безпілотних систем “Барс-Сармат”.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.