Майже 200 співробітників ООН причетні до нападу ХАМАСу: досьє Ізраїлю

Джерело: Reuters

У досьє ізраїльської розвідки, через яке низка країн припинила фінансування Агентства ООН у справах палестинських біженців (UNRWA), містяться дані, що близько 190 його співробітників брали участь у викраденнях і вбивствах під час нападу ХАМАСу на Ізраїль.

Зокрема у документах йдеться, що “близько 190 співробітників UNRWA, серед яких – вчителі, були водночас бойовиками ХАМАСу чи Ісламського джихаду”. Досьє також містить імена та фото 11 із них.

Як розповіли в інформагентстві, серед цих 11 осіб – шкільний психолог, який допоміг своєму сину викрасти жінку під час проникнення бойовиків ХАМАСу на територію Ізраїлю.

Інший – соціальний працівник UNRWA – нібито допомагав перевезти до Гази труп вбитого ізраїльського солдата, а також координував рух автівок, які бойовики використовували для постачання зброї.

Третій палестинець звинувачується в участі у розбої в ізраїльському прикордонному кібуці Беері, десяту частину жителів якого вбили бойовики. Тоді як четверта особа підозрюється у захопленні військової бази у Реїмі. У тій місцевості також проходив фестиваль техномузики, понад 360 учасників якого стали жертвами ХАМАСу.

Варто зауважити, що документ виданню Reuters показало неназване джерело. Воно повідомило, що зібране ізраїльською розвідкою досьє надіслали Сполученим Штатам, які нещодавно зупинили фінансування UNRWA.

Палестинці звинуватили Ізраїль у фальсифікації інформації з метою заплямувати інституцію.

ДОВІДКОВО. 26 січня США зупинили своє фінансування Агентства ООН у справах палестинських біженців після того, як Ізраїль надав через свої служби безпеки докази того, що 12 співробітників UNRWA могли бути причетними до нападів ХАМАСу 7 жовтня.

До Сполучених Штатів долучилися Велика Британія, Німеччина, Італія, Нідерланди, Швейцарія, Фінляндія, Австралія та Канада.

У відповідь на звинувачення в участі декількох своїх співробітників у нападі ХАМАС на Ізраїль, Генсек ООН Антоніу Гутерреш закликав країни продовжити фінансування агентства ООН у справах палестинських біженців (UNRWA).

Київська обласна прокуратура поновила право власності держави на ліс, що має особливе значення для екології столичного регіону. Рішеннями суду у чотирьох справах задоволено позови прокурорів до низки юридичних осіб про повернення лісових земель у Бориспільському районі загальною площею понад 60 га.

На полігоні під Ульмом українські військові проходять курси першої допомоги на полі бою. Для навчання закупили п’ять силіконових інтерактивних манекенів Simman 3G plus. Ціна однієї штуки – 100 000 євро, маса – 80 кг. 

Фотографи Влада та Костянтин Ліберови оприлюднили світлини українських військових, котрі лиш нещодавно повернулися з російського полону. Виснажені, у російському полоні армійці втрачають по 20, 30, а дехто навіть 40 кг. Українська сторона дотримується Женевської конвенції і закликає світову спільноту примусити РФ до виконання міжнародних обов’язків.

Минулого тижня Росія оголосила, що розпочала операцію зі звільнення Курської області. Вона може зайняти не один місяць, оскільки кинутих у контрнаступ військ не вистачить, хоча їх уже приблизно вчетверо більше, ніж українці, вважають експерти.

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв закликав канцлера Німеччини Олафа Шольца, котрий нині перебуває з візитом у країні, відмовитися від ідеї про те, що Росія може зазнати поразки на полі бою, і підтримати мирний план Китаю щодо України.