Естонія припинила фінансування Агентства ООН у справах палестинських переселенців

Джерело: Маргус Цахкна/X

Міністр закордонних справ Естонії Маргус Цахкна оголосив про припинення фінансування Агентства ООН у справах палестинських біженців (UNRWA).

“Щодо останніх дуже серйозних звинувачень проти UNRWA, Естонія не продовжуватиме фінансування організації. Я закликаю до швидкого та глибокого розслідування цих звинувачень”, – йдеться у дописі.

Відтак, балтійська держава приєдналася до низки країн-донорів, які зупинили фінансування Агентства ООН у справах палестинських біженців (UNRWA).

Зокрема у п’ятницю, 26 січня, США призупинили своє фінансування Агентства ООН у справах палестинських біженців після того, як Ізраїль надав через свої служби безпеки докази того, що 12 співробітників UNRWA могли бути причетні до нападів ХАМАСу 7 жовтня.

До Сполучених Штатів долучилися Велика Британія, Німеччина, Італія, Нідерланди, Швейцарія, Фінляндія, Австралія та Канада.

У відповідь на звинувачення в участі декількох своїх співробітників у нападі ХАМАС на Ізраїль, Генсек ООН Антоніу Гутерреш закликав країни продовжити фінансування агентства ООН у справах палестинських біженців (UNRWA).

У Польщі вже вчетверте протягом місяця висипали зерно, яке транзитом перевозилося залізницею. Цього разу знищено понад 150 тонн агропродукції.

Наприкінці березня відбудеться наступне засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, але у новому форматі, повідомив заступник керівника Офісу Президента Олексій Кулеба.

Діджейка Дар’ї Коломієц розповіла американському виданню Time про свій подкаст “Щоденник війни”. В есе, яке опублікували до другої річниці повномасштабного вторгення, вона згадала про початок війни та українців, чиї історії її вразили.

На форумі “Україна. Рік 2024” міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін повідомив, що Україна розробила та успішно випробувала далекобійну ракету власного виробництва, яка здатна уражати цілі на відстані 700 кілометрів.

Командувач оперативно-стратегічного угруповання військ “Таврія” генерал Олександр Тарнавський розповів, що за добу Сили оборони знищили або нейтралізували 212 дронів росіян на Таврійському напрямку.