Росія отримує верстати для ВПК з Тайваню в обхід санкцій – The Insider

Джерело: розслідування The Insider та тайванського видання The Reporter

Російська військова промисловість отримує сучасні верстати з Тайваню в обхід запроваджених Тайбеєм санкцій.

Відомо, що після повномасштабного вторгнення в Україну проти Росії введено велику кількість західних санкцій. До багатьох із них долучився і Тайвань, один із найбільших у світі виробників електроніки та мікрочіпів.

Утім, як встановили журналісти-розслідувачі, з Тайваню продовжують постачати до Росії верстати для металообробки, які використовуються у військовій промисловості. Попри те, що місцева адміністрація заборонила такі постачання, верстати продовжують потрапляти в РФ через треті країни, переважно через Туреччину.

У матеріалах вказано, що перепродаж приносить виробникам та посередникам високий прибуток. Зокрема верстат вартістю від 60 до 180 тисяч доларів у посередників у третіх країнах продали російському виробнику крилатих ракет і космічної техніки Корпорація “Комета” в Москві вже за мільйон доларів.

Видання наводить розповідь анонімного співробітника промислової асоціації Тайваню, який побував на виставці обладнання у континентальному Китаї у 2023 році. За його словами, через низький попит з боку Китаю виставку було заповнено російськими покупцями, готовими придбати верстати на місці та за готівку.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.