Міноборони затвердило нові статути закупівельних агенцій: деталі

Джерело: Міноборони

Міністерство оборони України затвердило нові статути закупівельних агенцій, які передбачають утворення наглядових рад.

Оновлені статути закупівельних агенцій Міноборони – а саме “Державного оператора тилу” й “Агенції оборонних закупівель” – відтепер передбачають утворення в їхній корпоративній структурі наглядових рад.

Наглядові ради матимуть у своєму складі незалежних членів.

У відомстві зазначили, що це важливий крок на шляху формування сучасної і прозорої системи корпоративного управління підприємств Міноборони.

Наступним кроком буде формування персонального складу наглядових рад із залученням до цього процесу незалежних рекрутингових агенцій.

Обидва кроки є частиною впровадження нової системи закупівель, яка складається з двох рівнів.

На першому рівні – Департамент політики закупівель Міноборони, який формує профільну політику закупівель, координує фінансову діяльність агенцій та розробляє нормативно-правові акти.

На другому – два новостворених держпідприємства, які безпосередньо проводять закупівлі: “Державний оператор тилу” та “Агенція оборонних закупівель”.

“Державний оператор тилу” закуповує тилове майно для армії: харчі, амуніцію, пально-мастильні матеріали.

“Агенція оборонних закупівель” закуповує озброєння та боєприпаси для ЗСУ.

Обидві агенції працюють за сучасними корпоративними стандартами і орієнтуються на підходи, які практикують у НАТО.

На полігоні під Ульмом українські військові проходять курси першої допомоги на полі бою. Для навчання закупили п’ять силіконових інтерактивних манекенів Simman 3G plus. Ціна однієї штуки – 100 000 євро, маса – 80 кг. 

Фотографи Влада та Костянтин Ліберови оприлюднили світлини українських військових, котрі лиш нещодавно повернулися з російського полону. Виснажені, у російському полоні армійці втрачають по 20, 30, а дехто навіть 40 кг. Українська сторона дотримується Женевської конвенції і закликає світову спільноту примусити РФ до виконання міжнародних обов’язків.

Минулого тижня Росія оголосила, що розпочала операцію зі звільнення Курської області. Вона може зайняти не один місяць, оскільки кинутих у контрнаступ військ не вистачить, хоча їх уже приблизно вчетверо більше, ніж українці, вважають експерти.

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв закликав канцлера Німеччини Олафа Шольца, котрий нині перебуває з візитом у країні, відмовитися від ідеї про те, що Росія може зазнати поразки на полі бою, і підтримати мирний план Китаю щодо України.

У НЕК “Укренерго” поінформували, що 17 вересня заходи обмеження споживання не прогнозуються. У компанії закликали споживати електроенергію ощадливо протягом всієї доби.