Повідомлено про підозру ще п’ятьом окупантам, які катували мирних жителів на Сумщині

Джерело: Служба безпеки України

СБУ ідентифікувала ще п’ятьох військових РФ, які катували мирних жителів у період тимчасової окупації Сумщини. Їм заочно повідомлено про підозру.

Фото: Офіс Генпрокурора

В СБУ зазначають, що в лютому-березні 2022 року вони брали участь у захопленні Охтирського району Сумської області й під час окупації населеного пункту входили до складу “каральних загонів”, які викрадали і катували мирне населення.

Загарбники звозили українців до катівні, де зв’язаними били їх, а потім довгий час тримали без їжі та води.

За даними слідства, це військовослужбовці 423-го мотострілецького полку 4-ї танкової дивізії 1-ї танкової армії Західного військового округу ЗС РФ:

  • старший лейтенант Олексій Рижковіч – командир 2-ї мотострілецької роти 1-го мотострілецького батальйону;
  • лейтенант Максим Волчек – командир 3-ї мотострілецької роти 1-го мотострілецького батальйону;
  • сержант Рустам Ірзаєв – командир відділення 1-го мотострілецького батальйону;
  • рядовий Петро Ілюшин – заступник командира бойової машини, навідника-оператора 1-го мотострілецького батальйону;
  • ⁠рядовий Вадим Мітін – командир танка у складі танкового батальйону.

Зазнасають, що Волчек відзначався особливою жорстокістю, а Ірзаєв бив палкою зв’язаного чоловіка і обіцяв йому “переламати всі кістки”.

Наразі слідчі Служби безпеки повідомили всім п’ятьом фігурантам про заочну підозру за ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу України.

Обраний президент США Дональд Трамп у п’ятницю заявив, що планує покласти край “незручній” практиці переведення годинників на літній час, яка, на його думку, створює зайве фінансове навантаження на країну.  

NASA оголосило про чергову затримку в реалізації місії з повернення астронавтів на Місяць — вперше за понад 50 років після завершення програми “Аполлон”.

Росія і далі завдаватиме ударів по Україні крилатими й балістичними ракетами, а також безпілотниками. Про це повідомив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Черняк в ефірі національного телемарафону, трансляцію якого здійснював телеканал “Рада”.

Дослідники Інституту еволюційної антропології Макса Планка в Німеччині встановили, що перший обмін генетичним матеріалом між предками сучасних європейців і неандертальцями стався близько 47 тисяч років тому.

90-річна Аннет Роберж, яка виховала п’ятьох дітей, нещодавно закінчила Південний університет Нью-Гемпшира (SNHU), здійснивши свою багаторічну мрію після десятиліть самопожертви.