Міжнародні детективи знайшли вісьмох депортованих Росією українських дітей
Джерело: AD
Міжнародні детективи за допомогою цифрових відкритих джерел вистежили вісьмох українських дітей, яких депортували росіяни.
Такий цифровий пошук був ініціативою нідерландської поліції та Європолу.
60 детективів і слідчих з 23 країн зібралися кілька тижнів тому під час конференції в штаб-квартирі Європолу в Гаазі. Шість неурядових організацій також брали участь в операції з пошуку викрадених дітей за допомогою супутникових знімків та інших засобів.
Начальник відділу боротьби з міжнародними злочинами Національного підрозділу поліції з розслідування та втручання Вінсент Сіллессен зазначив, що міжнародні фахівці у сфері цифрових відкритих джерел (OSINT) вперше так тісно співпрацювали над темою викрадення українських дітей.
“З початку війни в лютому 2022 року тисячі українських дітей були вивезені росіянами зі звичного середовища. Це можна розцінювати як воєнні злочини. Оскільки ми не маємо фізичного доступу до Росії, ми намагаємося знайти цих дітей і злочинців на основі цифрових джерел”, – сказав Сіллессен.
Під час так званого хакатону детективи в різних групах шукали у відкритих онлайн-джерелах інформацію, яка дозволила б визначити точне місцеперебування восьми депортованих дітей.
“Ми не очікували, що цей перший спільний хакатон відразу дасть результат. Головним чином ми хотіли вчитися одне в одного та обмінюватися навичками, але наші люди одразу підхопили. Враховуючи успіх, ми хочемо робити це частіше, ми прагнемо принаймні раз на рік”, — заявив Сіллессен.
Міжнародний відділ поліції нещодавно поділився знайденою інформацією з українською владою.
“Ми працюємо з колегами в Україні, і тепер поліція повинна поділитися інформацією з членами родини та розпочати кримінальне розслідування щодо можливих виконавців депортації. Сподіваємося, діти скоро повернуться додому”.
- Комітет ООН з прав дитини в четвер, 8 лютого, закликав Росію припинити примусове переміщення дітей з окупованих територій України та повернути їх до їхніх сімей.
- Парламентська асамблея Ради Європи у Страсбурзі одностайно ухвалила резолюцію щодо українських дітей, примусово переміщених і депортованих Росією, закликавши визнати дії росіян злочином геноциду.
- До Білорусі депортували тисячі українських дітей: деякі з них вже пройшли “військовий вишкіл” – The Telegraph.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.