Лазерні системи Vampire, ймовірно, вже збивають ворожі «Шахеди» на фронті – Defense Express
Джерело: Defense Express
Після відбиття чергової російської атаки дронів-камікадзе 11 лютого пресслужба ВМС опублікувала відео бойової роботи підрозділів ППО, ймовірно, із застосуванням систем Vampire.
Експерти пояснили, що на відео зенітники фіксують ворожий Shahed на приціл, однак використовують для цього раніше невідому оптико-електронну станцію. Після цього в дрон влучає реактивний снаряд, чого дрон зривається в піке і падає.
Зауважується також, що на основі опублікованого відео OSINT-аналітик OSINTtechnical зробив припущення, що наведені можливо перші в публічному доступі кадри роботи ракетних установок Vampire під керовані реактивні снаряди APKWS. Додається, що постачання усіх 14 передбачених систем мала відбутись наприкінці 2023 року.
It does appear that this is the first onboard footage released showing a US-supplied VAMPIRE SAM system in Ukrainian service downing a Russian Shahed with a laser-guided APKWS missile. https://t.co/wxS2EJSFDm pic.twitter.com/VMT2vHP9Bu
— OSINTtechnical (@Osinttechnical) February 12, 2024
Експерти наголошують, що припущення логічне, якщо проаналізувати відомі у відкритому доступі характеристики Vampire.
Система складається з оптико-локаційної станції, оснащеної тепловізором та оптичним каналом WESCAM MX-10 RSTA, пусковим блоком під керовані снаряди APKWS. Водночас оптико-локаційна станція також виконує і функцію підсвітки цілі лазером, оскільки APKWS мають лазерне наведення.
По керованим снарядам APKWS поки відомо лише про дальність стрільби в режимі “земля – земля” – 4-5 кілометрів, та у режимі “повітря-земля” – до 11 кілометрів. Тоді як гранична вартість одного реактивного снаряда APKWS становить до 40,6 тисячі доларів за одиницю, і це важливо в плані співвідношення “затрати/ефект”.
У листопаді 2022 року під час чергового етапу випробувань ці керовані снаряди показали високу ефективність при знищенні БпЛА “2-го класу”, тобто дронів з польотною масою до 25 кілограмів та швидкістю польоту до 200 км/год.
Тож аналітики припустили, що першопочатково система Vampire під APKWS проєктувалась саме для знищення такого класу безпілотників.
Довідка. Vampire – легкий мобільний зенітний комплекс, який використовує модифіковані 70-мм ракети APKWS з лазерною системою наведення. Систему розробили спеціально для потреб України з метою виявлення та перехоплення російських БпЛА, зокрема Shahed-136. У грудні 2023 року США мали завершити передачу 14 законтрактованих комплексів.
Уперше про початок їх використання в Україні повідомив департамент оборони Сполучених Штатів.
- Німеччина нещодавно спорядила Україні новий пакет військової допомоги, який зокрема містить систему ППО Skynex.
- У ніч на 12 лютого в небі над Україною силами та засобами протиповітряної оборони знищено 14 безпілотників.
- Володимир Зеленський повідомив, що від початку 2024 року й по цей час українські захисники вже збили 359 ворожих “шахедів”.
- Норвегія оголосила про плани передати Україні додаткові системи протиповітряної оборони малої та середньої дальності NASAMS.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 15 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 87 бойових зіткнень.
15 квітня президент Володимир Зеленська розповів, що переговори між командами України та США щодо угоди про рідкісноземельні метали пройшли позитивно.
Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Збройних силах України безпілотний авіаційний комплекс українського виробництва В-1, здатний перебувати в повітрі упродовж декількох годин.
Російська армія в Україні значно залежить від постачання артилерійських боєприпасів із Північної Кореї, свідчать внутрішні звіти Міноборони РФ.
Російська армія вже розпочала наступальні дії на Сумщині й Харківщині, попри заяви про переговори. Інформацію підтвердив Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський, зауваживши, що Росія щомісяця збільшує своє угруповання на 8-9 тисяч військових, продовжуючи стратегічну наступальну операцію.