Влада Франції розкрила діяльність мережі з військовою пропагандою РФ
Джерело: звіт агентства VIGINUM
Французька урядова агенція VIGINUM, котра спеціалізується на захисті від ворожого цифрового втручання, виявила мережу зі 193 російських сайтів, метою яких є поширення кремлівської пропаганди на Заході.
VIGINUM розкрила діяльність мережі Portal Kombat, що складається з цифрових “інформаційних порталів”, які транслюють проросійський контент, “позитивно” висвітлюють російське вторгнення в Україну та очорнюють українську владу, щоб вплинути на громадську думку, зокрема у Франції.
До складу мережі входить 193 сайтів, що транслюють проросійський контент, орієнтований на західну авдиторію, особливо у країнах, котрі підтримують Україну. Деякі з цих сайтів використовують у доменних іменах слово “pravda” з різними розширеннями залежно від мови.
Читайте також: Росія отруює ЄС дезінформацією – Єврокомісія
Щоб спробувати охопити якомога більше читачів, ця мережа вдається до використання кількох методів, таких як ретельний відбір джерел проросійської пропаганди відповідно до цільової авдиторії, масова автоматизація розповсюдження контенту або навіть оптимізація SEO в пошукових системах.
У період з 23 червня по 19 вересня 2023 року на цих сайтах опублікували понад 150 тис. матеріалів та постів, переважно репостів контенту російських та проросійських ЗМІ.
Метою мережі було виправдання повномасштабного вторгнення росіян. Повномасштабну війну на цих ресурсах називають виключно так званою “спецоперацією”. Зміст публікацій вирізняли “сильна ідеологічна упередженість” і “явно неправдива історія”, заснована на кремлівських наративах.
Також експерти акцентували, що мережа Portal Kombat може завдати шкоди фундаментальним інтересам Франції. У звіті попереджають й про можливу стратегію заміщення західних мереж сумнівним контентом, що може спричинити труднощі в оцінці та перевірці інформації журналістами.
Читайте також: Російські пропагандисти створюють «дзеркальні» сайти для уникнення санкцій ЄС – Bloomberg
- Російська пропаганда щодо військового повномасштабного вторгнення в Україну поширюється через відеоігри.
- Користувачі соціальної мережі Twitter з синьою галочкою верифікації, які платять за просування свого контенту серед інших користувачів, є одними з найбільш широко поширених прикладів публікації фейків про війну Росії на території України.
- Росія активізує зусилля з поширення пропагандистських та антиукраїнських наративів на Заході, послуговуючись “спеціальними методами впливу”.
- Ми зможемо “деокупувати” свій мозок, тільки поважаючи самих себе, своє історичне минуле та наше героїчне сьогодення – історик Ігор Кошіль.
- Віцепрезидентка Єврокомісії з питань цінностей та прозорості Віра Юрова та єврокомісар з юстиції Дідьє Рейндерс заявили, що РФ спотворює історію та поширює теорії змови, щоб “отруїти демократичні країни шкідливою дезінформацією”.
Міжнародне журі та World Press Photo перепросили за об’єднання в одну візуальну пару двох фоторобіт — “Підземний польовий шпиталь” Нанни Хайтманн та “По той бік окопів” Флоріана Бахмаєра.
Нардеп від “Слуги народу”, член парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський поінформував, що Міністерство оборони розробило новий механізм ротації на фронті, котрий передбачає “кілька місяців відпочинку” після 90 днів безперервної служби та участі у бойових діях.
Адміністрація президента США Дональда Трампа дійшла висновку, що укласти мирну угоду щодо України найближчими місяцями не вдасться, підтвердили двоє американських посадовці. У зв’язку з цим Білий дім розробляє механізми тиску як на Москву, так і на Київ.
Україна надала США підтвердження ударів Росії по енергетичній інфраструктурі, що порушує домовленості про перемир’я, повідомив президент Володимир Зеленський у вечірньому зверненні.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 1 квітня. Від початку цієї доби відбулося 141 бойове зіткнення.