В січні українці зняли з рахунків рекордний обсяг заощаджень, – звіт НБУ
Джерело: звіт НБУ
Згідно зі звітом Національного банку України, у січні цього року українці зняли з депозитних рахунків 27 млрд грн, і це – рекордне зняття заощаджень з 24 лютого 2022 року.
Загальний обсяг депозитів населення у банківській системі в січні скоротився на 27,4 млрд грн (2,5%), тобто знизився до 1,05 трлн грн (порівняно з 1,078 трлн гривень на кінець 2023 року).
Загальне падіння обсягу депозитів резидентів у банках становило 2,1%. Отже, загальна сума депозитів зменшилась на 49,2 млрд грн, до 2,35 трлн грн.
Зазначимо, що дані враховують депозитні вклади як населення, так і бізнесу.
Підприємці за січень зняли з депозитних рахунків 22 млрд грн.
- Заступник голови Нацбанку Сергій Ніколайчук заявив, що станом на сьогодні за кордоном українці щодня витрачають із банківських карток по $35 млн. Тож нині більше коштів виводять, ніж пересилають в Україну.
- У британському виданні Reuters зазначають, що 2024 рік, безперечно, буде складнішим для економіки України, ніж цей рік, і Україні доведеться більше покладатися на власні ресурси.
- Станом на 1 серпня міжнародні резерви України, за попередніми даними, становили $41 718,6 млрд. Так, за липень вони зросли на 6,9%, вдруге поспіль оновивши рекордний показник за всю історію незалежності.
У суботу, 19 квітня Україна та Росія за посередництва Об’єднаних Арабських Еміратів провели обмін полоненими. Додому повернулись 277 українських військових.
Президент України Володимир Зеленський відреагував на заяву очільника Росії Володимира Путіна щодо тимчасового призупинення бойових дій з 19 до 21 квітня.
Президентка Румунії Мая Санду розповіла, що на парламентських виборах 28 вересня Кремль намагатиметься змінити керівництво Молдови на підконтрольних йому людей і використати Молдову проти України.
Спецпредставник США з питань України Кіт Келлог в інтерв’ю телеканалу Fox News заявив, що Україна не стане членом НАТО. За його словами, питання про вступ України до альянсу наразі не обговорюється.
Загострення кризи у вугільній галузі Росії продовжує негативно впливати на суміжні сектори економіки. Особливо серйозно постраждали залізничні перевезення, які зіштовхнулися з гострим дефіцитом вантажів.