На Харківщині затримали колаборантку, яка очолювала «Роспошту» під час окупації Ізюма

Джерело: СБУ

Співробітники Служби безпеки викрили колаборантку, яка очолювала “Роспошту” під час окупації Ізюма та поширювала російську пропаганду.

Ексочільниця “філії російської пошти” до повномасштабного вторгнення працювала в одному із відділень “Укрпошти”. Але після захоплення міста жінка підтримала російських загарбників і запропонувала їм свою допомогу у війні проти України.

За це агресор призначив її на керівну посаду.

У лавах псевдоустанови зловмисниця організувала адресну розсилку пропагандистських газет країни-агресорки по домівках місцевих жителів.

Також колаборантка у супроводі озброєних окупантів примусово роздавала кремлівську “макулатуру” всім відвідувачам захопленої пошти.

У цих виданнях російські автори виправдовували повномасштабне вторгнення РФ, вихваляли місцевих гауляйтерів та закликали людей підтримати загарбників.

Крім того, фігурантка намагалася ввести в обіг поштові марки та конверти із символікою країни-агресорки.

Після деокупації Ізюма колаборантка намагалась уникнути правосуддя, імітуючи надуманий статус “поза політикою”.

Втім співробітники СБУ зібрали докази її злочинної діяльності та притягнули до кримінальної відповідальності.

Наразі слідчі Служби безпеки повідомили фігурантці про підозру за ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 28 та ч. 6 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність у формі пособництва у здійсненні інформаційної діяльності у співпраці з державою-агресором, вчинена за попередньою змовою групою осіб).

Зараз колаборантка перебуває під вартою.Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину. Зловмисниці загрожує до 12 років тюрми з конфіскацією майна.

Суд у США ухвалив рішення, дозволивши судовий розгляд проти російського Сбербанку, визнавши його фінансування бойовиків “ДНР” достатньою підставою для зняття суверенного імунітету. Позов подала сім’я 18-річного американця Куїнна Шансмана, котрий загинув унаслідок збиття літака рейсу MH17 над Донбасом у 2014 році.

У війні проти російських окупантів загинув 30-річний військовий і поет Максим Ємець. Він приєднався до Збройних Сил України ще в 19 років.

Українські десантники разом з іншими підрозділами в Курській області Росії захопили в полон 21 військовослужбовця армії окупантів.

4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 лютого. З початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою була ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині.