Сенатори США відвідають Угорщину, підтримуючи схвалення заявки Швеції на вступ до НАТО

Джерело: Sky News

Двопартійна делегація Конгресу США відвідає Угорщину цими вихідними, щоб підштовхнути схвалення заявки Швеції на вступу до НАТО. 

Посольство США повідомило, що сенатори поїдуть “з місією, зосередженою на стратегічних питаннях, що постають перед НАТО та Угорщиною”.

Раніше посол США в Угорщині Девід Прессман заявив, що потенційне членство Швеції є проблемою, яка безпосередньо впливає на національну безпеку Сполучених Штатів і альянсу в цілому.

Парламентська група правлячої партії Угорщини Фідес заявила, що заявка Швеції на вступ до НАТО може бути ратифікована наприкінці лютого, коли знову збереться парламент.

В середу, 14 лютого, міністр закордонних справ Швеції Тобіас Білльстрьом заявив про власні очікування, що Угорщина незабаром схвалить заявку країни на членство в НАТО.

Угорщина є єдиним членом НАТО, який поки не схвалив заявку Швеції на вступ до альянсу, при цьому правлячі націоналісти посилаються на те, що вони називають “необґрунтованими звинуваченнями” Швеції в тому, що вони підірвали демократію в Угорщині.

Зауважимо, прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан запевнив генсека НАТО Єнса Столтенберга під час телефонної розмови, що уряд Угорщини підтримує членство Швеції у військовому альянсі.

Швеція та Фінляндія подали заявку на вступ до НАТО після того, як Росія вдерлася в Україну у лютому 2022 року. Тоді як членство Фінляндії закріпили минулого року, заявку Швеції затримали Туреччина та Угорщина.

Усі члени НАТО повинні схвалити заявки від країн, які бажають приєднатися до альянсу.

25 січня президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган офіційно схвалив ратифікацію Туреччиною членства Швеції в НАТО.

Міністр оборони України Рустем Умєров анонсував проведення комплексного аналізу Командування Сухопутних військ ЗСУ для запровадження реформи у системі управління та кадрової політики.

На колишнього президента Сирії Башара Асада, який після краху режиму отримав притулок в Росії, скоїли замах.

Фінський оператор електромереж Fingrid і телекомунікаційна компанія Elisa вимагають арешту судна Eagle S, яке пов’язують з пошкодженням підводного кабелю.

Міністерство закордонних справ України ознайомилося з доповіддю Управління Верховного комісара ООН з прав людини, відкинувши висновки щодо поправок до Закону України “Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій”.

Вчора, 1 січня, росіяни атакували Київ ударними безпілотниками. Внаслідок падіння уламків дронів на будинок у Печерському районі загинув науковець Ігор Зима зі своєю дружиною Олесею Сокур. Колектив Київського національного університету імені Тараса Шевченка висловив співчуття через трагедію.