Через ворожі обстріли Запорізька АЕС залишилась на одній лінії живлення – Міненерго
Джерело: Міністерство енергетики України
Внаслідок бойових дій Запорізька атомна електростанція залишилась на одній лінії живлення.
Вчора через бойові дії та російські обстріли було знеструмлено високовольтну лінію електропередачі 330 кВ у Запорізькій області. Внаслідок чого Запорізька атомна електростанція залишилась на одній лінії живлення. У районі тривають бойові дії.
Крім цього, через обстріл є пошкодження повітряної лінії на Чернігівщині, одномоментно відключено близько 200 споживачів у двох населених пунктах.
На Львівщині під час огляду виявлено умисне пошкодження нафтопроводу АТ “Укртранснафта” – до труби було приварено відвід.
Через технічні причини відключилась підстанція на Миколаївщині, внаслідок чого знеструмлено побутовихі споживачів та адмінбудівлю Миколаївського центру обслуговування мереж. Протягом пів години всіх споживачів заживлено.
Загалом дефіциту в енергосистемі не фіксується. Власної генерації достатньо для покриття потреб споживачів, також планується комерційний імпорт та експорт електроенергії.
У резерві – 7 блоків теплоелектростанцій, які будуть задіяні у разі потреби.
Ситуація контрольована. Система збалансована. Графіки відключень не застосовуються.
На поточну добу прогнозується імпорт електроенергії – 1400 МВт*год. Також передбачається експорт – до 3000 МВт*год.
- Джерела CNN заявляють про масове нарощування російських військ на Запорізькому напрямку, де українська армія розпочинала свій контрнаступ минулого літа. За даними деяких аналітиків, РФ зібрала угруповання чисельністю 50 000 осіб.
- Виконувач обов’язків голови правління АТ “НАЕК “Енергоатом” Петро Котін заявив, що ситуація на тимчасово окупованій росіянами Запорізькій АЕС стає небезпечнішою.
- Очільник Держатомрегулювання Олег Коріков заявив, що деградація ядерної та радіаційної безпеки на окупованій росіянами Запорізькій АЕС може набути лавиноподібного характеру.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.